13:56 27.07.2020

Зеленський повернув до ВР зміни до закону про держслужбу з пропозиціями

3 хв читати
Зеленський повернув до ВР зміни до закону про держслужбу з пропозиціями

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради закон "Про внесення змін до закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву" зі своїми пропозиціями, в яких пропонує забезпечити принцип стабільності роботи держслужбовців на посадах категорії "А".

"Володимир Зеленський підтримує відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби. Водночас президент наголошує на необхідності дотримання одного з принципів держслужби, визначеного законом України "Про державну службу", - принципу стабільності, зокрема й у роботі державних службовців, які обіймають посади державної служби категорії "А", та вважає за необхідне забезпечити для них гарантовану законом незалежність від змін політичного керівництва держави та державних органів", - повідомляє в понеділок прес-служба глави держави.

У зв'язку з цим президент пропонує скасувати положення, якими встановлено, що суб'єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення держслужбовця з посади категорії "А" з власної ініціативи, за поданням прем'єр-міністра України або відповідного міністра або керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення прем'єр-міністра України або відповідного міністра або керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу).

Зеленський вважає вкрай важливим та актуальним компетентне посилення складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

Відповідно, пропонує включити до складу цієї комісії представників основних державних інституцій, які спроможні фахово надати оцінку особі, що претендує на зайняття держпосади категорії "А", щодо її професійної компетентності, а саме: стратегічного бачення, глибокого розуміння стратегічних національних інтересів, здатності визначати напрями розвитку, здійснювати аналіз та оцінку проблем і перспектив сталого розвитку України, розуміти актуальність проблем і викликів у відповідній сфері суспільного та державного життя, а також здатності до реалізації амбітних реформ.

Президент України пропонує народним депутатам підтримати положення, згідно з якими за рішенням суб'єкта призначення або керівника державної служби у відповідному органі особи, призначені на держпосади шляхом добору та укладення контракту про проходження держслужби на період дії карантину, у разі їхньої відповідності займаним посадам та виконання завдань з ключовими показниками ефективності та якості такого контракту, можуть бути призначені на відповідні посади чи переведені на рівнозначні або нижче вакантні посади в цьому органі без обов'язкового проведення конкурсу з урахуванням строковості призначення на відповідні посади, визначені частинами 1 і 2 ст. 34 закону України "Про державну службу".

У разі якщо суб'єкт призначення або керівник державної служби вважають, що згадані особи не відповідають займаній посаді або ухвалено рішення про переведення їх на інші вакантні посади, на такі посади оголошується конкурс протягом двох тижнів після скасування карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-.

Зеленський наголошує на необхідності реалізації зазначених пропозицій та розраховує на повну підтримку з боку парламенту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ЄС розкритикували правові системи в Угорщині і Польщі

Трамп закликав голосувати на виборчих дільницях, а не поштою, через вже наявні проблеми

Єрмак: Деякі члени команди президента припускаються помилок і можуть вступати у конфлікт із позицією держави, що потребує висновків, і це нормальний робочий процес

За крісло мера Одеси поборються двоє Зеленських, п'ятеро Філімонових і Дарт Вейдер

ОАСК відмовив у задоволенні позову "Демократичної сокири" стосовно нереєстрації на виборах до Київради

На посаду мера Одеси зареєстрований кандидатом 30-річний тезка Саакашвілі

Ухвалення законопроекту про внутрішній водний транспорт важливе для реалізації асоціації України з ЄС - посол ЄС в Україні

ВР засудила незаконні "місцеві вибори" в окупованому Криму

Зеленський вивів Фокіна зі складу української делегації в ТКГ

Більшість американців визнала Байдена переможцем за підсумками дебатів із Трампом - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА