Інтерфакс-Україна
12:03 10.09.2020

Голова ВРП сподівається на якнайшвидше ухвалення змін до закону "про судоустрій", який реанімує ВККС

2 хв читати
Голова ВРП сподівається на якнайшвидше ухвалення змін до закону "про судоустрій", який реанімує ВККС

Голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Андрій Овсієнко заявляє про критичну ситуацію із суддівськими кадрами в Україні і розраховує на якнайшвидше ухвалення законодавчих змін, які дадуть змогу відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" він розповів, що і президентський законопроект про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів", і альтернативні законопроекти мають бути розглянуті парламентом найближчим часом.

За його словами, ухвалення змін до законодавства, які дадуть змогу відновити роботу ВККС, вкрай необхідно, оскільки кадровий резерв суддів вже закінчився.

"Сьогодні ми говоримо про сподівання, що ВККС буде створено", - зазначив Овсієнко.

Він нагадав, що президентський законопроект наразі перебуває на розгляді Венеціанської Комісії і висновок щодо нього, як очікується, буде ухвалено 8 жовтня, після чого і Верховна Рада зможе ухвалити закон.

"Альтернативні президентському законопроекти також розгляне парламент. У кожному з них є хороші ідеї, які варто було б впровадити в життя, але вони скоріше висловлюють перспективне бачення реформування судової системи. А відповіді на те, які невідкладні заходи необхідно вжити, - у президентському законопроекті", - пояснив голова ВРП.

Овсієнко повідомив, що на сьогодні в судовій системі України майже 1800 вакансій, майже 30% суддів мають право на відставку і також можуть піти із судової системи.


Повний текст інтерв'ю з Андрієм Овсієнком буде розміщено на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

Сенатор Грем: Уже є двопартійний законопроєкт з додатковими тарифами щодо будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ та уран

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА