Інтерфакс-Україна
20:17 02.10.2020

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі - Кулеба

2 хв читати
Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі - Кулеба

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю "BBC News Україна".

"Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там у цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, тому що тут уже йдеться про питання послідовності політики", - сказав Кулеба.

Вона наголосив, що Україна зі свого боку робить усе можливе, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації.

Однак глава МЗС зазначив, що ціна такої солідарності України набагато вище, ніж для країн ЄС чи НАТО, тому що Україна не перебуває під "парасолькою захисту" цих об'єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

У МЗС зазначають, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва, але впроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю Київ не планує.

"Що стосується економічної взаємодії - ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше - ми бажаємо їй тільки добра. У нас немає в планах якогось ембарго, впровадження будь-яких обмежень на торгівлю", - повідомив Кулеба.

Водночас міністр пояснив, що така позиція може змінитися в разі, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

"Ось тоді треба сідати й аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з'явилися додаткові ризики, тому що у нас є висока взаємодія і у військово-торговельному секторі", - пояснив він.

За словами Кулеби, Україна також не зменшуватиме рівня дипломатичного представництва в Мінську.

"Я не бачу підстав для розриву дипломатичних відносин або для зниження присутності України в Білорусі до рівня тимчасового повіреного, як у нас це з Росією", - зазначив міністр.

Це означає, що український посол і надалі працюватиме в Білорусі.

Як повідомлялося, рада ЄС затвердила в п'ятницю за письмовою процедурою додаткові індивідуальні санкції щодо білоруських офіційних осіб.

До санкційного списку входять 40 осіб, яких у Євросоюзі вважають причетними до фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня і насильства проти маніфестантів під час мирних протестів. Ці обмежувальні заходи впроваджують заборону на в'їзд до Євросоюзу й заморожування банківських активів.

На цьому етапі президента Білорусі Олександра Лукашенка, якого ЄС, США не визнають законно обраним, до списку санкцій вирішили не включати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

Порошенко: Європі потрібно розвивати оборонну промисловість

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

Понад 7 млн канадців проголосували на виборах до опублікування всіх передвиборчих програм

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА