Інтерфакс-Україна
10:43 29.10.2020

Кулеба: Рішення КСУ хоч і є серйозним ударом, але ще не руйнує взаємодію України із західними партнерами

2 хв читати
Кулеба: Рішення КСУ хоч і є серйозним ударом, але ще не руйнує взаємодію України із західними партнерами

Рішення Конституційного Суду України про визнання неконституційними окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, хоч і є серйозним ударом, але ще не руйнує взаємодію України із західними партнерами, заявив глава українського МЗС Дмитро Кулеба.

"Я переконаний, що саме собою рішення Конституційного Суду хоч і є серйозним ударом, але ще не руйнує нашу взаємодію із західними партнерами. Водночас, якщо не вдасться подолати негативні наслідки цього рішення та забезпечити належне функціонування антикорупційної інфраструктури, тоді у нас буде проблема", - сказав він на онлайн-брифінгу в четвер.

Кулеба наголосив, що існування та ефективне функціонування цієї інфраструктури є важливим елементом взаємодії України із західними партнерами.

"З одного боку, в державі, яка сповідує принцип верховенства права, а саме такою є Україна, треба поважати рішення судів, будь-якого суду, але не можна при цьому не констатувати, що вчорашнє рішення Конституційного Суду створює серйозну проблему. Проблему не лише для внутрішнього розвитку України, а й для наших відносин із партнерами, які сприяли створенню антикорупційної інфраструктури України", - зазначив міністр.

Кулеба запевнив, що і президент України Володимир Зеленський, і уряд, зокрема Міністерство закордонних справ, абсолютно рішуче та принципово налаштовані на подолання наслідків проблеми, створеної рішенням КСУ.

"І вже незабаром ви побачите конкретні кроки в цьому напрямі", - заявив він.

Міністр зазначив, що завдання МЗС у цій ситуації - це спільно з партнерами знайти оптимальні шляхи вирішення створеної проблеми та забезпечити, щоб антикорупційна інфраструктура в Україні діяла належним чином.

"Ми робитимемо це не тому що від нас це хтось просить ззовні, ми робитимемо це, тому що боротьба з корупцією відповідає українським інтересам, інтересам українського народу, зміцненню добробуту українців та подальшому руху України шляхом європейської інтеграції", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

Чехія проводитиме навчання українських пілотів на F-16 та L-39 в рамках Коаліції охочих – прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА