Інтерфакс-Україна
18:12 27.11.2020

Кулеба: У Чорноморському регіоні не вистачає безпеки та довіри, що є прямим наслідком деструктивної політики РФ

2 хв читати
Кулеба: У Чорноморському регіоні не вистачає безпеки та довіри, що є прямим наслідком деструктивної політики РФ

У Чорноморському регіоні на сьогодні не вистачає найбільше безпеки та довіри, що є прямим наслідком деструктивної політики РФ, яка порушує норми та принципи міжнародного права, зазначає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Як повідомляє прес-служба МЗС України, Кулеба взяв участь у 42-му засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) у режимі відеоконференції. Так, міністр перерахував пріоритети України в ОЧЕС, серед яких посилення співпраці бізнесу, розвиток IT, зміцнення регіональної взаємодії у сферах транспорту, енергетики, туризму і охорони здоров'я.

Міністр зазначив, що на сьогодні у Чорноморському регіоні найбільше не вистачає саме безпеки та довіри, що є прямим наслідком деструктивної політики РФ, яка порушує норми та принципи міжнародного права.

"У своєму виступі не можу не звернути увагу на слона у кімнаті. Він тут, просто на карті Чорного моря. Це Крим. І Крим - це Україна. Я би міг сьогодні говорити про наш півострів у контексті туризму, якби не незаконна російська окупація. Натомість, сьогодні ми маємо говорити про нього, на жаль, у контексті безпеки", - наголосив Кулеба.

Кулеба також закликав країни-члени підтримати кандидатуру України, заступника міністра закордонних справ Василя Боднара, на посаду генерального секретаря постійного міжнародного секретаріату ОЧЕС.

ОЧЕС - міжнародна регіональна організація, заснована у 1992 році одинадцятьма державами: Азербайджаном, Албанією, Вірменією, Болгарією, Грецією, Грузією, Молдовою, Румунією, Росією, Туреччиною, Україною.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА