14:04 04.01.2021

Депутати пропонують узаконити обіг конопель у медичних цілях - законопроект

2 хв читати
Депутати пропонують узаконити обіг конопель у медичних цілях - законопроект

Народні депутати пропонують врегулювати обіг конопель у медичних цілях, науково-технічній діяльності та промисловості. Законопроект №4553, розміщений на сайті Верховної Ради, пропонує імплементувати міжнародний досвід у сфері регулювання обігу конопель для розширення доступу громадян України до лікування, проведення наукових досліджень ефективності конопель.

Авторами законопроекту зазначені 30 народних депутатів із фракцій "Голос", "Слуга народу", "Європейська солідарність", а також позафракційні. Серед авторів нардепи фракції "Голос" Ольга Стефанишина, Кіра Рудик, Ярослав Юрчишин, нардеп фракції "Слуга народу" Віталій Безгін, а також представники фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко та Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нардепи пропонують внести зміни до низки законів, які створять умови для законного обігу конопель, зокрема, для використання їх у медичній практиці, науково-технічній діяльності та в промисловості.

Документ визначає вимоги до суб'єктів господарювання, які можуть здійснювати операції, пов'язані з обігом конопель, а також визначає і врегульовує розподіл функцій і повноважень контролюючих органів, які забезпечують боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних препаратів і прекурсорів.

Зокрема, пропонується нова норма, згідно з якою обіг лікарських та промислових конопель, продуктів їх переробки та виготовлених із них препаратів допускається лише для використання у промислових цілях, науковій і науково-технічній діяльності, а також у медичній практиці за призначенням лікаря.

Законопроект передбачає, що обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, медичних і промислових конопель, продуктів їх переробки та виготовлених із них препаратів дозволяється за умов забезпечення контролю та відстеження такого обігу на всіх його етапах.

Законопроект також передбачає, що для відстеження обігу наркотичних засобів медичних та промислових конопель, продуктів їх переробки кожна партія та одиниця фасованої продукції маркується унікальним кодом і вводиться публічний електронний реєстр обігу (переміщення) наркотичних засобів, психотропних речовин медичних і промислових конопель, продуктів їх переробки.

Згідно із законопроектом, придбати за медичними показаннями медичну коноплю та/або препарати, виготовлені з рослин роду конопель (cannabis), фізична особа може лише за рецептом лікаря.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Євроради анонсував ухвалення "важливих рішень" проти РФ після візиту в Україну

ЄС продовжить дипломатичні зусилля з відновлення територіальної цілісності України - президент Євроради

Зеленський розраховує на засудження Єврорадою російської агресії проти України за підсумками березневого засідання

Мінторг США вводить обмеження на експорт стосовно 14 компаній і структур з РФ, ФРН і Швейцарії

Мінфін США оголосив про санкції щодо Кирієнка, Бортнікова та ще п'ятьох росіян

Аваков: У Зеленського знайшлася політична воля зайняти однозначну позицію щодо нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок"

Україна розраховує, що ЄС упровадить санкції проти порушників прав і свобод в окупованому Криму - МЗС

Зеленський сподівається на подальшу мобілізацію тиску ЄС на Росію у зв'язку з ситуацією на Донбасі

Рада ЄС ухвалила санкції через Навального щодо Бастрикіна, Краснова, Золотова та Калашникова - ЗМІ

Санкції ЄС проти РФ залишаться в силі, доки не будуть реалізовані Мінські угоди - президент Євроради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА