Інтерфакс-Україна
09:04 21.02.2021

Україна ввела санкції проти власника "Спортмастера", але магазини мережі в неділю відкрилися

3 хв читати
Україна ввела санкції проти власника "Спортмастера", але магазини мережі в неділю відкрилися

Компанію Sportmaster Operations Pte. Ltd (Сінгапур), якій безпосередньо належить ТОВ "Спортмастер-Україна" - найбільшу, за даними на її сайті, роздрібна мережа торгівлі спорттоварами в Україні, внесено до списку санкцій рішенням РНБО і указом президента України від 19 лютого 2021 року.

Згідно з ним, на три роки щодо сінгапурської Sportmaster Operations вводиться цілковита заборона торговельних операцій, транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, а також заборона ввезення її продукції безпосередньо компанією або із залученням представників іноземних держав і застосовуються санкції щодо запобігання виведенню капіталів за межі України.

За інформацією на сайті "Спортмастер-Україна", до мережі входять близько 30 магазинів у 15 містах України загальною площею 50 тис. кв. м, які щорічно відвідують близько 10 млн людей, а загалом у компанії зайняті понад тисяча працівників. Крім того "Спортмастер-Україна" розвивала мережу дилерських і франчайзингових магазинів, яка на території України охоплює понад 150 торговельних точок (зокрема, франчайзингові Columbia, Sportlandia, Weekender, B2G) загальною площею понад 16 тис. кв. м у більше ніж 30 містах у всій країні.

"Поки що працюємо", - сказала працівниця магазину в Києві, за адресою якого зареєстрована компанія"Спортмастер-Україна".

Також введення санкцій проти "Спортмастера" прокоментував співвласник Київського торгово-розважального центру (ТРЦ) Dream Town Олександр Меламуд.

"Український ринок – 3-4 відсотки обороту. Розмовляв щойно телефоном з директором із розвитку всієї мережі, до речі, уродженцем Івана-Франківська. Ми були абсолютно законослухняні. Ні кривих схем, ні зарплат у конвертах. Платили всі податки, соцстрах, Пенсійний. Ми не лізли в політику", - написав Меламуд на своїй сторінці у Фейсбуці.

На його думку, Україна втратить великі інвестиції і це завдасть удару по її інвестіміджу.

"Або замовлення, або дурість. Україна втратить багатомільйонні податкові надходження і близько чотирьох тисяч осіб залишаться без роботи. Про інвестиційний клімат я вже не заїкаюся", - додав Меламуд.

"(Компанія) утворена в пострадянський період братами Миколою і Володимиром Фартушняками, уродженцями міста Кривий Ріг. Вони ж і відкрили в 1996 році представництво в Києві, а потім і в Україні", - наголошується на сайті.

У Держреєстрі брати Фартушняки, як і раніше, зазначені бенефіціарами "Спортмастер-Україна" з частками 30,79%. Таку саму частку контролює їхній партнер Олександр Михальський. У Держреєстрі всі вони зазначені громадянами Мальти з адресою проживання в Швейцарії.

Брати Фартушняки і Михальський через сінгапурську Ostin Operations Pte. Ltd. є також бенефіціарами роздрібної мережі торгівлі одягом "O`stin", яка на території України має, відповідно до її сайту, 39 магазинів у різних містах.

Загалом мережа "Спортмастер" представлена майже 500 магазинами в Росії, Україні, Білорусі, Казахстані та намагалася вийти на ринок Китаю, а у другій половині 2019 року оголосила про купівлю великих торговельних мереж спорттоварів у Польщі та Данії. Компанія, за її даними, входить до топ-10 світових спортивних ритейлерів і є найбільшою у Східній Європі.

Виручка "Спортмастер-Україна" в 2019 році зросла на 13% - до 2,32 млрд грн, а чистий прибуток - на 5,7%, до 0,37 млрд грн. Дані за 2020 рік поки що відсутні. На сайті компанії банком зазначено Альфа Банк (Київ).

Виручка "Остін" у 2019 році збільшилася на 1,7% - до 585 млн грн, а чистий прибуток - на 4%, до 32,6 млн грн.

У 2017 році в Києві пікетували один із магазинів мережі "Спортмастер" з вимогою припинити роботу мережі в Україні після того, як "Спортмастер" було оголошено спонсором конкурсу краси в окупованому Луганську. Повідомлення про пікети проти роботи мережі в Україні, зокрема в Києві та Миколаєві, були також у 2014 році.

Раніше вже були прецеденти введення санкцій проти компаній, які мають "дочок" в Україні. Зокрема, у вересні 2016 року в санкційний список України потрапила ОК "РусАл" і компанія Judson Trading Limited (Кіпр), яку пов'язують із нею, однак Миколаївський глиноземний завод, який належить "РусАл", продовжив працювати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА