Інтерфакс-Україна
13:44 26.02.2021

Для прогресу з урегулювання війни на Донбасі потрібен саміт "нормандської четвірки" - Кулеба

2 хв читати
Для прогресу з урегулювання війни на Донбасі потрібен саміт "нормандської четвірки" - Кулеба

Для досягнення прогресу з урегулювання війни на Донбасі потрібен саміт "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія), заявляє міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Найкращою ілюстрацією стану виконання рішення "нормандського саміту" 2019 року є відкриття пунктів пропуску в Щасті та в Золотому. Україна зробила все й відкрила ці пункти пропуску, але вони залишаються все ще закритими з того боку. Ми переконані, що для того, щоб зрушити справу з місця, потрібен саміт "нормандської четвірки". Тому що, незважаючи на всі докладені зусилля на інших рівнях, ми розуміємо, що для наступного кроку вперед потрібне рішення, якого необхідно досягати за столом із (президентом РФ - ІФ) Володимиром Путіним", - сказав Кулеба на прес-конференції після переговорів з главою МЗС Франції Жан-Івом Де Дріаном у п'ятницю в Парижі.

У свою чергу глава МЗС Франції зазначив, що на "нормандському саміті" 2019 року в Парижі було просування вперед.

"Участь президента Зеленського вперше в цьому саміті дуже позитивно вплинула на зміну дискусії в цьому форматі. Ми затвердили план дій, і він іще досі актуальний, на столі. Ми бачимо, що багато зобов'язань, зокрема стосовно безпеки, дотримувалися певний час, зокрема припинення вогню, яке виконувалося донедавна, хоча останнім часом ситуація погіршилася", - зазначив він.

Ле Дріан також вказав на певний прогрес у відкритті нових КПВВ, щодо зони відведення важкого озброєння, прогрес із розмінування.

"Але в політичному плані все, що було реалізовано, не відповідало очікуванням. Тепер ми й надалі відстежуватимемо все, що робиться для виконання зобов'язань у політичному плані, але при цьому роблячи акцент на дотриманні саме безпекової складової. "Нормандський формат" мені здається найкращим форматом для того, щоб просуватися далі, хоча зараз це складно робити в умовах епідемії COVID-19. Але при цьому всі учасники визнали, що це хороший формат. Головне, щоб усі мали намір робити щось", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА