18:59 19.03.2021

Зеленський заявив про необхідність проведення реформ, які зможуть суттєво полегшити життя громадян та бізнесу

2 хв читати
Зеленський заявив про необхідність проведення реформ, які зможуть суттєво полегшити життя громадян та бізнесу

Президент України Володимир Зеленський заявив, що реформи, ініційовані Національною радою реформ, мають реалізовуватися повною мірою з метою поліпшення життя громадян та бізнес-клімату в країні, повідомляється на сайті глави держави.

"Я хотів би, щоб наступного разу ми справді підсумували й почули результати всіх наших засідань Ради реформ. Мені здається, що це дуже важливо для наших громадян... Щоб реформи не були символічні, паперові, а щоб те, що ми тут озвучимо, мало результат. Бажаю нам усім серйозного результату заради наших людей", - заявив глава держави під час засідання Національної ради реформ у п'ятницю, 19 березня.

У свою чергу голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі зазначив, що "питання, які на сьогодні стоять на порядку денному Національної ради реформ, є нагальними, але вони не вирішувалися в Україні десятиліттями".

"Як закон про землю, і наразі ми обговорюємо імплементацію цього закону, який є революційним та історичним. Як сьогодні ми обговорюємо питання спрощення трудового законодавства. 30 років української незалежності ніхто не додумався не лише його спростити, а навпаки - все більше ускладнювали його для бізнесу та все більше бюрократизували Трудовий кодекс 1971 року", - повідомив Саакашвілі.

Національна рада реформ під час засідання також розглянула питання спрощення трудового законодавства для малого та середнього бізнесу (з кількістю працівників до 250 осіб).

Зокрема, пропонується впровадження договірного режиму відносин між роботодавцем і працівниками, що полегшить роботодавцям ведення кадрових питань, адже більшість із них буде врегульована трудовим договором. Це сприятиме збільшенню гнучкості ринку праці та кількості офіційно працевлаштованих осіб і зменшенню "тіньової" зайнятості, підвищенню надходжень до бюджету від легалізації праці та сталому економічному зростанню.

Очікується, що буде подолано корупцію під час перевірок бізнесу з питань трудових відносин.

Крім того, учасники розглянули питання зменшення комісійної винагороди за послуги еквайрингу (обслуговування платежів пластиковими картками).

Повідомляється, що, реагуючи на звернення 300 тисяч компаній, у травні 2020 року уряд затвердив програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19, у якій зазначалася необхідність обмеження плати за еквайринг. У Верховній Раді вже зареєстрована низка законопроектів щодо зменшення комісії від суми цих транзакцій.

На засіданні Національної ради реформ також обговорювалося питання вдосконалення системи управління та спрощення регулювання земельних відносин.

Зазначається, що "після передачі земель у власність територіальних громад вони зможуть самостійно ними розпоряджатися, органи місцевого самоврядування отримають право здійснювати контроль за самовільним зайняттям земельних ділянок та нецільовим використанням земель. Після впровадження реформи продаж прав на земельні ділянки державної та комунальної власності відбуватиметься виключно на електронних аукціонах у єдиній державній електронній системі".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

Україна очікує від США підтримки у наданні ПДЧ та активної участі у Кримській платформі - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА