11:02 27.05.2021

Україна не має підігравати партнерам у продажу землі, особливо коли це тільки в їхніх інтересах - Гройсман

2 хв читати
Україна не має підігравати партнерам у продажу землі, особливо коли це тільки в їхніх інтересах - Гройсман

Інтерес до продажу українських земель висловлюють різні країни, зокрема Китай, який ставить собі стратегічну мету збільшити споживання продуктів харчування до 2024 року більше ніж на 20%, але кінцева мета китайських партнерів не купувати продукцію українських фермерів, а купити землю, вирощувати свій продукт і годувати своїх громадян, упевнений лідер партії "Українська стратегія Гройсмана", екс-прем'єр Володимир Гройсман.

Коментуючи в ефірі телеканалу "Україна 24" перспективи запровадження ринку землі вже з 1 липня поточного року, політик висловив упевненість, що наосліп використовувати землю, важливий для економіки і безпеки країни ресурс, є злочином. На його переконання, завдання влади - не підігрувати партнерам у земельних питаннях, а розвивати власний фермерський клас, який стане основою зростання нашої країни.

"Китай - найбільший наш партнер. Ми продаємо в Китай майже 45% сільськогосподарської продукції. До 2024 року в Китаї, за їхніми прогнозами, збільшиться споживання на 24%. Це означає, що вони зацікавлені в тому, щоб вирощувати більше продукції. Але вони не будуть у нас закуповувати. Вони робитимуть усе, щоб купити землю, самим вирощувати і самим себе годувати. Це їхня мета. І ми не маємо права їм підігравати", - сказав Гройсман.

Він нагадав, що Китай уже має великі земельні масиви в Латинській Америці, Азії, Африці, навіть біля берегів Японії. Водночас, за словами політика, найнебезпечнішим чинником є можливість стратегічного союзу між Китаєм і РФ, для якої знищення і заволодіння українськими територіями є пріоритетною метою.

Гройсман наголосив, у земельних питаннях Україна не має права на помилку і тому ухвалений закон про обіг земель потребує негайного скасування, зокрема шляхом проведення референдуму, де люди висловлять своє бачення і ставлення до моделі ринку землі.

"Ухвалений парламентом закон - це не дискусія між партіями. Це питання майбутнього нашої держави. Відповідь на це запитання закладає основи нашого розвитку на десятиліття вперед. І те, що зроблено нині, не має нічого спільного з інтересами України та українців. Цей закон не відповідає інтересам фермерів і України загалом. Закон зробить країну біднішою, оскільки він налаштований на те, щоб кількість фермерів зменшувалася", - сказав екс-прем'єр.

Гройсман зазначив, що за часів його прем'єрства кількість фермерських господарств в Україні збільшилася на 15 тис., і нині треба відновити цей тренд і зрозуміти, що український фермер - це патріот, який готовий створити нові робочі місця в українському селі, наситити внутрішній ринок і забезпечити продовольчу безпеку світу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заява Зеленського про держпереворот є спробою відвернути увагу від незаконного призначення двох суддів КС – нардеп Соболєв

Українські підприємства зазнають колосальних збитків через бездарність влади

Заява Зеленського про держпереворот точно не сприятиме залученню інвестицій в Україну

США поінформовані про заяву Зеленського щодо підготовки спроби держперевороту в Україні

Спекулятивна політика б'є в економіку - Подоляк

Зеленський не має наміру достроково розпускати Раду

Зеленський назвав своєю помилкою недостатню активність у домовленостях із РФ

Зеленський виключив можливість виборів президента України у 2024 році депутатами

Президент України задоволений призначенням першим віце-прем'єром Свириденко та заступником глави ОП Шурми

Зеленський заперечує тиск із боку Офісу президента на Раду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА