Інтерфакс-Україна
15:42 29.07.2021

Зеленський підписав закон, який сприятиме розвитку інституту старост в Україні

1 хв читати

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост", який удосконалює правове регулювання інституту старост для його подальшого розвитку.

Як повідомляється на сайті глави держави, закон №1638-IX парламент ухвалив 14 липня після повторного розгляду з пропозиціями глави держави.

"Закон передбачає, що перед винесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує та звільняє, обов’язково проводиться громадське обговорення з мешканцями. Входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не є обов’язковим, однак він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органів ради. За рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адмінпослуг", - ідеться в повідомленні.

Документ також регулює порядок створення старостинських округів для впровадження інституту старост, зокрема для міст, які не є адміністративними центрами громад, Також врегульовано порядок затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

"Євросолідарність" продовжить блокування трибуни на засіданні Ради – співголова фракції

Переговори між США та Україною в неділю були зосереджені на питанні нових фактичних кордонів – ЗМІ

МЗС: Україна не здійснює жодних дій проти Казахстану, всі зусилля спрямовані на відсіч російської агресії

МЗС Казахстану висловило протест після удару по нафтовому терміналу РФ у Чорному морі

Кличко назвав п’ять ключових дій для зміцнення довіри та авторитету України

Відставка голови Офісу президента не повинна стати імітацією змін - Фріз

Порошенко про відставку Єрмака: потрібна єдність, нова проєвропейська коаліція і новий професійний уряд

Єврокомісія про відставку Єрмака: Ми бачили новини, стежимо за ситуацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА