Інтерфакс-Україна
12:34 07.09.2021

Щонайменше 4 фракції підтримують пропозицію передати законопроект про деолігархізацію на розгляд Венеціанської комісії - нардеп Железняк

1 хв читати
Щонайменше 4 фракції підтримують пропозицію передати законопроект про деолігархізацію на розгляд Венеціанської комісії - нардеп Железняк

У Верховній Раді щонайменше чотири фракції згодні з пропозицією уповноваженого ВР з прав людини Людмили Денісової передати проект закону про деолігархізацію Венеціанській комісії, повідомив голова депутатської фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Що стосується листа пані омбудсмена, вона надіслала цього листа з пропозицією відправити (законопроект про деолігархізацію) на Венеціанську комісію. Згідно з законодавством, це дійсно її переважне право. Голова парламенту розіслав цей лист на всіх голів фракцій. Наскільки я знаю, наразі чотири фракції щонайменше згодні з тим, що цей закон перед другим читанням має бути відправлено до Венеціанської комісії. Я погоджуюся з тим, що нехай Венеціанська комісія скаже свою думку", - заявив Железняк журналістам у вівторок.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" на позачерговому засіданні 1 липня 275 голосами.

Пізніше омбудсмен Денісова направила в парламент офіційного листа, в якому вказала на невідповідність законопроекту Конституції України.

Водночас народні депутати в період підготовки законопроекту до другого читання зареєстрували 1 257 правок. Серед основних напрямів змін - визначення органу, який отримає повноваження визнавати фізособу олігархом, а також деталізація цієї процедури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

Глава МЗС Словаччини: важливо, щоб зусилля щодо мирних переговорів тривали

Генсек НАТО хоче бачити саміт в Гаазі успішним і не коментує можливість його скорочення у часі через Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА