Інтерфакс-Україна
10:04 23.09.2021

Кулеба: Робота президента на ГА ООН підтвердила активну роль України на міжнародній арені

2 хв читати
Кулеба: Робота президента на ГА ООН підтвердила активну роль України на міжнародній арені

Президент України Володимир Зеленський на 76-й сесії ГА ООН представив Україну як сильну, демократичну європейську державу, яка визначилася зі своїми зовнішніми пріоритетами, формує систему безпеки для себе і регіону, пропонує дієві рішення для глобальних проблем, які не на словах, а в дійсності "оживляють ООН", вважає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Саме за президента Зеленського в Україні вперше за 30 років з’явилася предметна Стратегія зовнішньополітичної діяльності. Вона передбачає проактивну, сміливу та зрілу зовнішню політику, яка зміцнює позиції України в світовому співтоваристві. Вчорашній виступ президента засвідчив втілення цієї стратегії та активну роль України на міжнародній арені", - наводить прес-служба коментар міністра про виступ Зеленського на ГА ООН напередодні.

Кулеба звернув увагу на принципову позицію глави держави щодо повернення Криму і звільнення політв'язнів, яких Кремль тримає на тимчасово окупованих територіях України і в РФ.

"Президент звернувся до міжнародної спільноти із закликом підтримати звільнення близько 450 українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в РФ. Він порушував це питання на всіх зустрічах в Нью-Йорку. Ми передавали список наших політв’язнів партнерам. Це ключове: немає нічого ціннішого для Української держави ніж свобода її людей", - зазначив Кулеба.

Глава зовнішньополітичного відомства також наголосив на важливості заяв президента про "Кримську платформу" і запрошення держав-членів ООН приєднатися до цього формату.

Крім того, Кулеба відзначив виступ Зеленського на тему боротьби з пандемією COVID-19, де президент України "рішуче виступив за рівний доступ держав-членів ООН до вакцин проти COVID-19 і справедливий розподіл ресурсів для подолання пандемії".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд продовжить розгляд позову Порошенка про скасування санкцій проти нього в закритому режимі 7 листопада - адвокат

Нові правила звільнення працівників і місцевих депутатів під час війни пропонує група депутатів "Слуги народу"

Законопроєкт про Кіберсили ЗСУ суперечить чинному законодавству - нардеп

ЦВК продовжила для Чорновол строк подання документів для реєстрації народною депутаткою

Київрада має перенаправити на мобільні укриття півмільярда грн, які не використали райадміністрації - Кличко

Зеленський пояснює дії Орбана прагненням наростити рейтинг його партії блокуванням України

Рейтинг Макрона впав до рекордно низьких 14% на тлі політичної кризи в країні - опитування

Бельгія висунула вимоги щодо використання російських активів для фінансування позики Україні

Залужний: Я не визнаю жодних ідей проведення виборів під час війни

"Слуга народу" підтримала кандидатуру Бережної на посаду віце-премʼєра з гуманітарної політики - міністра культури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА