Інтерфакс-Україна
13:51 14.10.2021

На друге читання буде винесено варіант законопроекту про великий Державний Герб, який зможе набрати 300 голосів - Стефанчук

2 хв читати
На друге читання буде винесено варіант законопроекту про великий Державний Герб, який зможе набрати 300 голосів - Стефанчук

Верховна Рада винесе на розгляд у другому читанні лише той варіант законопроекту про великий Державний Герб України, який зможе отримати підтримку в 300 голосів, заявив голова парламенту Руслан Стефанчук.

"Це єдиний законопроект, який прямо передбачений Конституцією й ухвалюється 300 голосами народних депутатів. Тому ми виходитимемо на той варіант, який зможе бути підтриманий у залі 300 голосами. Тому що виносити і провалити - це абсолютно неправильно. Ось коли ми отримаємо консенсус з питань, які закладені в Конституції України, тоді будемо виносити його в зал", - повідомив Стефанчук журналістам у четвер у Києві, відповідаючи на запитання кореспондента агентства "Інтерфакс-Україна".

Водночас він зазначив, що всі поправки до законопроекту вже передано на розгляд до профільного комітету.

"По-моєму, там навіть внесено деякі пропозиції про зміну тих чи інших елементів малюнка Державного Герба. Після того, як комітет розгляне це питання, я думаю, що його також може бути винесено до Верховної Ради", - сказав він.

На уточнювальне запитання, чи може ВР ухвалити цей законопроект у другому читанні до кінця поточної сесії, Стефанчук наголосив, що наразі в пріоритетах парламенту - питання економіки, держбюджету та децентралізації.

"Якщо між цим вистачить часу для того, щоб ми завершили питання великого Державного Герба, то я думаю, що ми докладемо всіх зусиль для цього (ухвалення відповідного законопроекту в другому читанні - ІФ)", - сказав спікер.

Водночас він наголосив, що встановлення великого Державного Герба - це пряма вимога статті 20 Конституції України, згідно з якою щодо цього символу має бути окремий законодавчий акт.

Крім того, коментуючи заклики деяких політиків та експертів внести зміни до Основного закону з метою скасування великого Державного Герба, спікер уточнив, що "стаття 20 є в першому розділі Конституції, а для змін розділу першого, третього і тринадцятого необхідно проводити всеукраїнський референдум".

"Я не впевнений, що в нинішній ситуації в Україні нам потрібно витрачати 2 млрд грн для того, щоб скасувати ту чи іншу норму цих розділів", - додав він.

Як повідомлялося, народні депутати 24 серпня ухвалили в першому читанні президентський законопроект про великий Державний Герб України (№5712). За таке рішення на позачерговій сесії Верховної Ради проголосували 257 народних депутатів.

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА