Інтерфакс-Україна
16:52 24.03.2022

Дещиця: Ініціатива про миротворчу місію не має однозначної підтримки, варто говорити про об'єднання з країнами, які готові боротися за перемогу України

2 хв читати
Дещиця: Ініціатива про миротворчу місію не має однозначної підтримки, варто говорити про об'єднання з країнами, які готові боротися за перемогу України

Ініціатива Польщі про миротворчу місію в Україні не має однозначної підтримки в НАТО, тому, можливо, не потрібно чекати на рішення всього НАТО, а достатньо буде об'єднатися з тими країнами, які готові реально та сміливо боротися за перемогу України, заявив посол України у Польщі Андрій Дещиця.

"Наразі ця ініціатива поки що не має однозначної підтримки в НАТО. Виявляється, НАТО також має ухвалювати ці рішення одностайно. Не виключено, що і ця система ухвалення рішень потребує певних коректив, враховуючи справжню, а не штабну війну", - сказав Дещиця в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Посол наголосив, що така і військова, і миротворча місія потрібні.

"Не лише для іміджу, а й для практичної підтримки України важливо, чи готові країни Європи, які не є членами НАТО або членами ЄС, приєднатися до такої місії. Можливо, не потрібно чекати на рішення всього НАТО, можливо, достатньо буде об'єднатися з тими країнами, які готові реально та сміливо боротися за перемогу України", - зазначив Дещиця.

Він зазначив, що якщо зважити на те, що Польща висунула таку ініціативу, вона готова і очолити її, і бути одним із лідерів цієї коаліції.

"Я думаю, що вже є країни, готові долучитися. Принаймні, Чехія та Словенія, прем'єр-міністри яких разом із керівництвом польського уряду нещодавно їздили в Україну, готові підключитися під цей проект. Також країни Балтії, напевно, зможуть приєднатися. Але я також чую, що Данія та Велика Британія теж готові приєднатися. Можливо, будуть ще й інші охочі", - додав Дещиця.

Водночас посол зазначив, що Польща серйозно ставиться до можливої загрози нападу РФ.

"Наприкінці минулого тижня ухвалила відповідний закон про оборону Польщі. Цей закон передбачає збільшення Збройних сил Польщі вдвічі, до 300 тис. осіб, питання надання Польщі сучасного озброєння та посилення Збройних сил Польщі й підрозділів територіальної оборони", - розповів Дещиця.

ОСТАННЄ

ЄС буде продовжувати надавати Україні довгострокову фінпідтримку – висновки Європейської ради

Білий дім не має наміру найближчим часом ухвалювати рішення про наступного главу ФРС - ЗМІ

Європейска рада не змогла ухвалити 18-ий пакет санкцій для РФ, робота буде продовжена – висновки саміту

Саміт ЄС закликав до припинення вогню в Газі та звільнення всіх заручників

Фіцо: Словаччина буде просити Європейську раду відкласти голосування щодо санкцій проти Росії

ЄС відкриє перший кластер про переговори з Молдовою про вступ 4 липня

Заступниця голови фракції "Голос" про саміт НАТО: Все пройшло не так погано, як могло б

Політика не повинна переважати і спричиняти хаос в управлінні містом - Кличко на нараді у КМДА

В Орбана оголосили результати т.зв. референдуму щодо України в ЄС

Орбан: Угорщина заперечує членство України в ЄС через війну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА