Інтерфакс-Україна
11:10 04.07.2023

Литва пропонує заборону на нові контракти з "Росатомом", консенсусу в ЄС немає

1 хв читати
Литва пропонує заборону на нові контракти з "Росатомом", консенсусу в ЄС немає

Литва в межах обговорення санкцій Євросоюзу проти Росії пропонує заборонити країнам ЄС укладати нові контракти з "Росатомом", заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

"До консенсусу (щодо запровадження санкцій проти "Росатома" – ІФ-У) дійти не вдається, попри те, що ми пропонували всілякі способи того, як можна зробити. Ми запропонували щодо нових контрактів - найпростіший спосіб не допустити укладення нових контрактів, це означає, що всі наявні контракти для тих країн, які чутливі до цього, функціонують, але ми робимо маленький крок", - сказав Ландсбергіс в інтерв'ю радіостанції Ziniu radijas у вівторок.

Міністр вважає, що таких санкцій можна домогтися дипломатичними зусиллями і без "катастрофи", яка змусила б противників санкцій змінити свою думку.

За його словами, "Росатом" є однією з компаній, санкції щодо якої обговорюють під час розгляду можливих заходів ЄС проти Росії в майбутньому.

"Обговорення тривають, тому що в нас є доволі довгий список компаній, які раніше намагалися внести, і список виключених компаній стає дедалі довшим із надією, що, можливо, одного дня ми щодо них домовимося. Однак потрібно також бути реалістом, тому що кожного разу, якщо вам не вдасться дійти згоди, легше в майбутньому не стане", - додав Ландсбергіс.

Останній, одинадцятий, пакет санкцій проти Росії Європейський Союз затвердив 23 червня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА