Інтерфакс-Україна
14:58 01.10.2023

Понад 180 підписів зібрали в Раді під зверненням до Стефанчука про заборону церков, керованих із РФ, - нардеп Клименко

2 хв читати
Понад 180 підписів зібрали в Раді під зверненням до Стефанчука про заборону церков, керованих із РФ, - нардеп Клименко

Народні депутати зібрали 186 підписів під зверненням до голови Верховної Ради із закликом про розгляд законопроєктів щодо заборони діяльності в Україні церков, керованих із Російської Федерації, повідомила заступник голови парламентської фракції “Голос” Юлія Клименко.

“Цей збір було ініційовано 24 серпня - у День Незалежності України. На сьогодні ми зібрали 186 підписів, і ще є потенціал назбирати до 226 і закрити дискусію про те, що голосів недостатньо”, - сказала Клименко в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

За її словами, дві фракції - “Європейська солідарність” і “Голос” - повними складами підписалися під цим зверненням. “Зі “Слуги народу” підписали 120 народних депутатів”, - додала Клименко.

Зі свого боку заступник голови фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв у коментарі “Інтерфакс-Україна” також зазначив, що “фактично вся фракція підписалася за внесення (законопроєкту до порядку денного сесії ВР і розгляд на пленарному засіданні - ІФ-У)”.

Крім того, про підтримку відповідних ініціатив заявив і лідер депутатської групи “За майбутнє” Тарас Батенко. “Ми підписуємося мало не під усіма ініціативами, які є в парламенті з приводу заборони Московського патріархату. Позиція нашої депутатської групи завжди була однозначною: у державі не може бути церкви, керованої з ворожого табору”, - сказав він.

Підтримати це рішення має намір і голова депутатської групи “Довіра” Олег Кулініч. “Я буду підтримувати законопроєкт, що обмежує вплив країни-агресора на релігійні організації в Україні. Йдеться про московський патріархат, який треба забороняти”, - каже парламентарій.

Водночас він вважає за необхідне “чітко аналізувати сам законопроєкт, тому що є різні ініціативи від колег, але остаточної редакції ми не бачимо”.

Детальніше про перспективи ухвалення законопроєкту про заборону діяльності релігійних організацій, керованих із РФ:

 https://interfax.com.ua/news/blog/938216.html

Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю “Радіо Свобода” висловив сумнів щодо того, що в парламенті знайдуться необхідні 226 голосів для ухвалення законопроєкту про заборону в Україні церков, керованих із РФ.

Як повідомлялося, 23 листопада 2022 року комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Раді прийняти за основу законопроєкт №8221 про заборону релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі-агресорі (ініціатор документа - член фракції “Європейська солідарність” Микола Княжицький). Пізніше було внесено урядовий законопроєкт (№8371), який профільний комітет 17 лютого також рекомендував до розгляду. Цей документ пропонує не допускати діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (РПЦ).

У квітні Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) закликала парламент ухвалити рішення про заборону керованих із РФ церков. Тоді Стефанчук зазначив, що Рада розгляне пропозиції ВРЦіРО та ухвалить зважене рішення щодо них.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА