14:02 15.11.2023

Зеленський: Вірю, що відносини між Україною та Німеччиною стануть однією з найнадійніших опор для всієї Європи

3 хв читати
Зеленський: Вірю, що відносини між Україною та Німеччиною стануть однією з найнадійніших опор для всієї Європи

Відносини між Україною та Німеччиною можуть стати однією з найнадійніших опор для всієї Європи, заявив президент України Володимир Зеленський і закликав мерів українських міст і громад до тіснішої співпраці з німецькими колегами, зокрема у сфері створення нових підприємств.

Виступаючи через відеозв'язок на німецько-українській конференції муніципальних партнерств, президент України подякував Німеччині за підтримку й додав, що нині між двома державами досягнуто найкращих відносин за весь час взаємин.

"Ми цінуємо, що наші відносини дають реальні результати в захисті людських життів і нашого з вами європейського способу життя... Наші домовленості з канцлером виконуються чітко та вчасно. Дякую за це", - заявив Зеленський.

Він також нагадав, як президент Штайнмаєр восени 2022 року відвідав постраждале від російських окупантів село Ягідне в Чернігівській області.

"Протягом місяця росіяни протримали жителів села в невеликому підвалі місцевої школи. Десятеро людей померли просто в тому підвалі. Пан Штайнмаєр бачив, які це були умови, яка зневага у росіян до людей могла спонукати створити такий концтабір у Ягідному... Те, що сталося там, характеризує ту загрозу, яку нинішній російський режим становить багатьом звичайним європейським містам і селам. Не тільки в Україні", - сказав він.

"У наших із вами містах і громадах не має бути жодного місця для того ставлення до людей і життя, яке демонструє Росія на окупованій території України", - додав президент.

Він, зокрема, наголосив, що значний захист може дати співпраця українських та європейських громад.

"Після візитів до України Штайнмаєра вдалося вже майже вдвічі збільшити кількість міжміських партнерств. Сьогодні в нас є 190 таких партнерств. Є вже шість міжрегіональних партнерств. Маємо і патронат Німеччини з відновлення Чернігівської області в Україні. Саме того регіону, де розташоване село Ягідне", - сказав глава держави, подякувавши багатьом німецьким містам і громадам за надану Україні допомогу, зокрема генераторами, пожежними машинами та іншим обладнанням.

Зеленський також зазначив, що нині присутня розвинена спільна робота і з німецькими компаніями та фондами щодо модернізації енергетичних можливостей у регіонах України. Крім того, за його словами, Німеччина також сильно допомагає із системами ППО та іншими засобами фізичної оборони.

"Але я впевнений, що представники українських міст можуть вказати на можливості для спільної економічної роботи, які є нині в Україні. Не тільки у відновленні того, що було зруйновано через агресію Росії, а й створення нових підприємств, нових продуктивних історій", - зазначив Зеленський.

За його словами, Україна наразі, попри війну, забезпечує економічне зростання майже 5% ВВП у річному вимірі.

"І це свідчення того, наскільки сильний наш спосіб життя і як багато здатні робити наші люди. Я вірю, що відносини між Україною та Німеччиною стануть однією з найнадійніших опор усієї Європи. Безпечної, економічної, соціальної опори. І особливо коли Україна стане повноправною частиною Європейського Союзу. Я пишаюся всіма прикладами нашої співпраці й щиро бажаю успіху всім вам у розвитку відносин між містами, між регіонами, між самоврядуванням наших країн", - резюмував президент.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лідери Конгресу на зустрічі з Байденом не змогли домовитися про допомогу Україні через позицію спікера Палати представників - ЗМІ

Суддя Іллінойсу виключив Трампа з виборчого бюлетеня штату

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегулюванні конфлікту в Придністров'ї

Кличко: ТСК у парламенті створена для маніпулювання і поширення неправдивої інформації, щоб дискредитувати столичну владу

Депутати Придністров'я закликали Росію вжити заходів щодо захисту регіону

Глава ЄП і спікери 23 парламентів закликали Майка Джонсона винести на голосування законопроєкт про допомогу Україні - Стефанчук

Підтримка України не повинна залежати від бюрократичних затягувань чи внутрішніх перешкод - Рама

Канада не планує відправляти війська в Україну - міністр оборони

Спецпредставник Китаю в березні відвідає Україну, РФ і країни ЄС

Профільний комітет поки що не почав розглядати поправки до законопроєкту про мобілізацію - Фріз

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА