Інтерфакс-Україна
18:43 30.01.2024

Єврокомісія вітає погодження країнами ЄС пропозиції щодо використання доходів від заморожених активів РФ

2 хв читати
Єврокомісія вітає погодження країнами ЄС пропозиції щодо використання доходів від заморожених активів РФ

Єврокомісія (ЄК) вітає погодження країнами ЄС пропозиції щодо використання доходів від заморожених активів РФ, заявив офіційний представник ЄК Крістіан Віганд, пообіцявши, що буде розроблено механізм передачі цих коштів Києву.

"Ми вітаємо, що держави-члени дійшли принципової домовленості щодо цієї пропозиції. Це важливо. І наступний крок - це офіційне затвердження (Радою ЄС - ІФ-У)", - сказав прессекретар на брифінгу в Брюсселі у вівторок.

Він додав, що тепер це питання перебуває в компетенції бельгійського головування Ради ЄС, і припустив, що рішення ухвалять за письмовою процедурою.

Віганд пояснив, що мета цієї пропозиції на цій стадії - у тому, щоб зберегти надзвичайні доходи від заморожених активів російського Центробанку, а "кінцева мета - використати ці доходи для України".

"Комісія і високий представник (ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель - ІФ-У) підготують наступний етап якнайшвидше", - повідомив представник ЄК.

Водночас керівник служби офіційних представників Єврокомісії Ерік Мамер уточнив, що для пропозиції щодо такого механізму "на сьогодні немає спеціального графіка, але ми хочемо це зробити якомога швидше".

Напередодні Комітет постійних представників (Coreper) країн ЄС схвалив пропозицію Єврокомісії використовувати доходи від заморожених активів РФ для допомоги Україні.

"Постпреди ЄС по суті погодили пропозицію щодо використання непередбачуваного прибутку від заблокованих активів для підтримки відновлення України", - йшлося в повідомленні бельгійського головування Ради ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд долучив до матеріалів справи про санкції проти Порошенка рішення ЄСПЛ про захист прав підсанкційних осіб

Стратегія нацбезпеки США націлена на економпартнерство та процвітання для досягнення миру та майбутнього України – посол

Питання проведення виборів потребує серйозного обговорення за участі всіх гілок влади – перший віцеспікер Ради Корнієнко

Розмови про вибори можливі лише після припинення вогню, заявляють в партії "Удар"

Україна підготує відповіді щодо політичних та юридичних викликів виборів під час воєнного стану

Поспіх із виборами може поставити під сумнів їх легітимність - нардеп

Верховна Рада продовжує роботу над законопроєктом про Державну ветеранську патронатну службу – Тарасенко

Для виборів потрібно безпекові умови, перемир'я і завершення воєнного стану - думки експертів та політиків

У ХАМАС погодяться скласти зброю в Газі тільки після створення палестинської держави

Унаслідок корупційного скандалу рейтинги Зеленського та його партії знизились приблизно на 4% – U electoral data Project

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА