Інтерфакс-Україна
16:26 12.02.2024

Для врегулювання польсько-українських протиріч щодо сільгоспекспорту ЄК розраховує на переговори

1 хв читати
Для врегулювання польсько-українських протиріч щодо сільгоспекспорту ЄК розраховує на переговори

Єврокомісія (ЄК) вишукує прийнятні рішення, щоб уникнути конфліктних ситуацій із транспортуванням українського сільгоспекспорту через польський кордон, заявив офіційний представник ЄК Олоф Жилл.

"Наша офіційна позиція полягає в тому, що ми прагнемо знайти рішення, які дадуть нам змогу надавати максимально можливу підтримку Україні... підтримуючи при цьому найбільш чутливі сектори (ЄС). Особливо це стосується наших виробників агропродовольчої продукції. Потрібно домогтися справедливої рівноваги в заходах, які вживаються, щодо всього", - сказав Жилл у понеділок на брифінгу в Брюсселі.

"Ми сподіваємося, що в тому чи іншому форматі зможемо вирішити ці проблеми за столом переговорів... без додаткового тиску на кордоні", - продовжив представник ЄК, відповідаючи на запитання про те, яких заходів має намір вжити Єврокомісія у відповідь на протестні акції польських сільгоспвиробників, які, зокрема, зупинили на кордоні українські вантажівки із зерном і висипали його на дорогу.

За його словами, останнім часом відбулася низка нарад із представниками польського уряду та Єврокомісії з метою спробувати вирішити цю напруженість із завезенням зернових з України якомога конструктивніше, дійшовши до "життєздатних і надійних" рішень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА