Інтерфакс-Україна
12:11 05.04.2024

Блінкен підтримує розроблення планів довгострокового фінансування України

1 хв читати
Блінкен підтримує розроблення планів довгострокового фінансування України

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що довгострокова фінансова допомога Києву є раціональною ідеєю, однак також необхідно схвалити запит Білого дому на додаткове фінансування України.

"Якщо підсумувати: добре мати стійке джерело фінансування. У разі розподілу тягаря між багатьма країнами протягом тривалого часу, грошей піде суттєво менше, ніж у разі екстреного фінансування, до якого довелося вдатися в останні два роки", - сказав він на пресконференції в п'ятницю під час зустрічі Ради з торгівлі та технологій США і ЄС.

Держсекретар зазначив, що на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні йтиметься про роль альянсу у створенні майбутніх військ України - цей процес украй важливий для її вступу до НАТО. Однак, уточнив Блінкен, треба зрозуміти, як і чиїм коштом можна буде профінансувати ці заходи; і наразі ці питання активно обговорюють.

Водночас він нагадав про важливість схвалення в Конгресі США запиту Білого дому на додаткове фінансування військової допомоги для України.

"Необхідно терміново задовольнити президентський запит на додаткове фінансування - це найтерміновіша річ, яку ми можемо зробити", - наголосив він.

При цьому він роз'яснив, що ці кошти - "фактично всі", призначені на військову допомогу Україні - витратять у США, що принесе вигоди оборонно-промисловому комплексу, створить нові робочі місця.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На зустрічі з президентом піднімалося питання виборів, їх проведення неможливе - нардеп

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА