У костелі св. Миколая відбувся молебень за мир і справедливість за участі кардинала з Бразилії
18 липня, у костелі св. Миколая в Києві відбулася урочиста Свята Меса з наміром за мир в Україні та повернення храму католицькій парафії. З цієї нагоди до костелу прибув високий гість — кардинал Пауло Сезар Коста, Архієпископ з Бразилії, країни з найбільшою католицькою спільнотою у світі.
Молебень зібрав вірян, представників громадськості, духовенства та дипломатичного корпусу. Зокрема, участь взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини Елена Летісія Тереса Мікусінскі разом з консулом Мануелем, а також представники інших іноземних дипломатичних місій.
Зі словами духовної підтримки до присутніх звернувся бразилійський кардинал:
«Я в Україні як паломник. Я прибув, щоби бути поруч із вами у вашому стражданні. Ми всі молимося за вас і не залишаємо вас самих. Не втрачайте надії — просіть у Христа миру. У цьому храмі я побачив світлини тих, хто віддав життя за свободу. Євангеліє вчить нас молитись у часи випробувань. Не бійтеся звертатися до Пресвятої Богородиці — Вона чує і дарує надію. Ми з вами — у молитві й у серці», — сказав кардинал.
Візит кардинала Пауло Сезар Коста є потужним жестом солідарності з українським народом і з католицькою парафією костелу св. Миколая, яка вже багато років чекає на повернення своєї святині.
«Сердечно дякуємо кардиналу Пауло Сезару за його приїзд до Києва, за молитву та підтримку. Його присутність — це знак великої єдності Вселенської Церкви з українським народом. Ми молимося не лише за мир, а й за справедливість — за повернення нашого храму, який є духовним домом для сотень католиків у Києві», — сказав отець Павло Вишковський ОМІ, настоятель парафії св. Миколая.
Молебень відбувся на тлі затримки передачі костелу католицькій спільноті. Попри рішення судів та численні звернення вірян і міжнародної спільноти, 10 липня Міністерство культури подало касаційну скаргу до Верховного Суду, замість виконання зобов’язань перед громадою.
Парафія костелу вже більше 30 років бореться за повернення храму вірянам та відновлення повноцінного статусу парафіяльної святині. Крім того, католицька громада неодноразово заявляла, що готова власними силами рятувати будівлю костелу.