13:26 21.02.2020

14 тис клієнтів-боржників "Хмельницькгаз збуту" отримали попередження про припинення газопостачання

2 хв читати
14 тис клієнтів-боржників "Хмельницькгаз збуту" отримали попередження про припинення газопостачання

На 1 лютого 2020 року заборгованість за газ клієнтів "Хмельницькгаз Збуту" складає понад 573  млн.грн.  Це на 14% менше, ніж торік. Покращення розрахунків за спожитий газ на Хмельниччині пов’язане із двома факторами:зменшенням витрат родин при його використанні та ефективною роботою компанії із неплатниками.

Наразі  витрати  подолян  на газ відчутно зменшуються. Це пов’язано зі значним здешевленням енергоносія, теплими погодніми умовами та економнішим використанням газу. Але є неплатники, які продовжують ухилятися від сплати за спожитий газ. Тому з початку року  "Хмельницькгаз збут" уже розіслав майже 14  тис. письмових повідомлень споживачам--боржникам про припинення газопостачання. Адже, в разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена надавати відповідне доручення АТ "Хмельницькгаз" на відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку. Так, в січні   газорозподільній компанії уже надано  доручення на припинення подачі газу більш як 2 тис. клієнтам-боржникам , адже їх борг склав   9,8  млн.грн. Всього за  2019 рік  відключено від системи газопостачання 2 326  боржників з боргами   більше 2,4 млн.грн. Відтак, борги у понад 5 тис. грн. мають 16 тис. подолян, більше 10 тис. грн. – 1,5 тис. клієнтів. 

 "Ми постійно звертаємося до наших споживачів, а особливо в опалювальний період, з проханням  знайти можливість оплатити існуючі борги, щоб  в разі потреби  гарантовано отримувати державну допомогу та уникнути припинення газопостачання. Також пропонуємо в разі необхідності  - укласти договір реструктуризації боргу, - інформує директор ТОВ "Хмельницькгаз збут" Андрій Левицький. – Однак, змушені в окремих випадках, вичерпавши усі законні важелі впливу,  йти на крайні кроки з надання доручень оператору ГРМ на від’єднання від газу. Адже чинне законодавство передбачає припинення поставок газу та ініціювання відключення боржника".

Водночас, сплативши за газ, споживачі зможуть оформити державну допомогу на призначення субсидій та пільг. Тому "Хмельницькгаз збут" рекомендує своєчасно сплатити за надані послуги та гарантовано забезпечити собі  безперебійне постачання газу. Адже в разі відключення споживача за борги, повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов’язаних з припиненням-відновленням подачі газу. Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 1 місяць, то, відповідно до законодавства, йому автоматично відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

5 тисяч нових продуктових наборів і понад 2 тисячі благодійників – волонтерська платформа "Солідарність" набирає обертів

Центр громадського здоров’я МОЗ України: Як правильно носити медичну маску та рукавички

Рівень розрахунків за розподіл газу на Вінниччині у березні склав 60%

BARRISTERS: Як повернути кошти, сплачені туроператору?

Шахраї пропонують послуги кредитування, називаючись представниками Торгово-промислової палати України

Відкрите звернення асоціації "Виробники ліків України" до президента, прем'єр-міністра, інших високопосадовців

Рівень розрахунків за доставку газу в березні складає 63% - АТ «Житомиргаз»

Майже 10,5 тис. клієнтів АТ "Дніпрогаз"  користуються чат-ботом 7104ua у месенджері Viber

В Асоціації стивідорів Одеського порту розповіли, як допомагають боротися з коронавірусом

Благодійний фонд родини Жебрівських передав 300 наборів із ліками першої необхідності пенсіонерам "Фармак"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА