Інтерфакс-Україна
13:25 20.03.2020

Оператор ГТС несанкціоновано приписує "Харківгазу" накопичені тепловиками борги за газ

2 хв читати
Оператор ГТС несанкціоновано приписує "Харківгазу" накопичені тепловиками борги за газ

У березні 2020 року АТ "Харківгаз" отримав від ТОВ "Оператор ГТС" реєстр на відключення двох комунальних підприємств Харківської області. При цьому, "Оператор ГТС" ігнорує факт, що ці підприємства є захищеними споживачами, які забезпечують теплом і гарячою водою близько 300 тис людей, в п'яти районах Харківської області. Не оплачений тепловиками газ на суму 24 млн грн. "Оператор ГТС" намагається приписати оператору газорозподільної мережі "Харківгаз".

Несанкціоновані дії "Оператора ГТС" створюють загрозу безперебійному газопостачанню підприємств, від яких залежить тепло і комфорт 300 тисяч мешканців Харківської області. В умовах діючого карантину, це загрожує дестабілізацією ситуації і ускладненням соціальної обстановки. У зв'язку з цим "Харківгаз" вже звернувся до Президента України, Ради національної безпеки і оборони, Кабінету Міністрів і в Харківську обласну державну адміністрацію з проханням не допустити виходу ситуації з-під контролю і зобов'язати Оператора ГТС і НАК "Нафтогаз України" виконувати свої зобов'язання, діяти в рамках закону для стабільного завершення опалювального сезону.

Оператор газорозподільної мережі "Харківгаз" не є постачальником газу і відповідає виключно за його доставку споживачам Харківської області. Постачальником газу для підприємств теплокомуненерго на всій території України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів №867, на період до 20 травня 2020 року є НАК "Нафтогаз України". За Кодексом ГТС, неплатежі теплових підприємств Оператор ГТС зобов'язаний фіксувати саме за чинним постачальником. Замість цього, Оператор ГТС несанкціоновано намагається приписати "Харківгаз" неплатежі КП "Обласний інформаційно-технічний центр" на суму 24 млн грн., за спожиті 4,2 ​​млн куб. м.

З лютого 2020 року НАК "Нафтогаз України" ухиляється від оформлення поставок газу для харківського КП "Обласний інформаційно-технічний центр". А з березня 2020 року "Нафтогаз" призупинив оформлення документів на поставку газу для КП "Теплові мережі Роганської сільради" - ще одного комунального підприємства Харківщини. Такі дії є порушенням Законів України "Про ринок природного газу" та "Про теплопостачання", а також розпорядження Кабінету Міністрів №921-р від 29 вересня 2019 року, яке зобов'язує всіх учасників ринку газу, поряд з обласними державними адміністраціями, забезпечити стабільне проходження поточного опалювального сезону. Це підтвердив і Господарський суд Харківської області, рішенням якого від 3 лютого 2020 року введено заборону на обмеження газопостачання для КП "Обласний інформаційно-технічний центр".

Зараз фахівці "Харківгазу" забезпечують стабільну доставку газу всім тепловим підприємствам Харківщини, що дозволяє в період карантину підтримувати нормальні умови в тисячах квартир, будинків і сотнях лікарень області.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Другий концерт туру "Вдома": АНТИТІЛА зіграли без світла, саундчеку та частини обладнання

Motivair від Schneider Electric анонсує новий блок розподілу охолоджувача з можливістю масштабування до 10 МВт і більше для фабрик ШІ наступного покоління

Завод Schneider Electric у місті Ухань визнано одним із трьох світових “Маяків талантів” за версією Всесвітнього економічного форуму

Порошенко вшанував пам’ять Парубія у день його 55-річчя

Нова ера в енергетиці та сталому розвитку: Schneider Electric анонсує Resource Advisor+

EPILAND та Київський БКК запускають благодійну акцію «Дивовижна пригода»

UKRNAFTA підбила підсумки акції «1 500 000 подарунків» і оголосила переможців фінального розіграшу

«Укрнафта» оголошує третій тур закупівлі пального у лютому 2026 року

Коли радіо тримає громаду: підсумки дворічної програми підтримки гіперлокальних мовників

На 18 АЗК UKRNAFTA запрацювали партнерські поштові відділення для прийому та видачі посилок Meest ПОШТА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА