10:33 16.04.2020

Соціальні проекти в Україні не до душі чиновникам, адже тоді нелегко доводити свою необхідність!

3 хв читати

Я, Заслужений вчитель України та співзасновник проекту “Пробне ЗНО онлайн від “ЯвКурсі””, пишу це звернення відкрито, адже не личить усім тим діям, словам та публікаціям, що зараз розповсюджуються чиновниками УЦОЯО у соцмережах, не мати розголосу.

Ми запустили безкоштовний проект “Пробне ЗНО онлайн від освітньої компанії “ЯвКурсі”, бо щодня спілкуємося зі старшокласниками та їхніми батьками і знаємо, як непросто готуватися до вступу в період карантину, коли дати тестувань постійно переносяться і немає впевненості ні в чому. Наша соціальна ініціатива отримала шалений відгук від учнів та батьків: 428 000 учасників та більше 1 000 000 реєстрацій на тестування. Ми знали, що охочих буде багато, але навіть не сподівалися, що настільки!

Як і не сподівалися на будь-яку допомогу від УЦОЯО, які зібрали гроші за Пробне ЗНО з українських сімей і навіть не спробували провести щось подібне. Але і нападок у свою сторону ми від них теж не очікували. Що ми будемо звинувачені у проведенні безкоштовних соціальних ініціатив для українців. Ось так буває.

Тепер без прикрас хронологія подій і наша громадянська позиція.

26 березня. Всі на карантині, проте час, що залишився у старшокласників до реального ЗНО, спливає. Батьки та учні нервують, нічого не зрозуміло щодо тестувань — як пробного, так і основного ЗНО. Оцінивши свої можливості (експертиза, технічні ресурси та орієнтовна вартість проекту), ми вирішили: якщо можемо допомогти людям безкоштовно, ми це зробимо. Так стартував проект “Пробне ЗНО онлайн від “ЯвКурсі””.

5 квітня. Перше тестування відбулося. Результат приголомшливий: у тестуванні з української мови та літератури випробували свої сили 225 729 старшокласників. Саме в цей момент ми зрозуміли, що це дійсно великі зміни. Кількість учасників значно перевищила Пробне ЗНО від УЦОЯО (там зареєструвались 189 928 учасників). Реакція старшокласників, їхніх батьків та викладачів: сотні подяк та позитивних відгуків.
Далі і чиновники УЦОЯО не забарились із “подяками”.

8 квітня. Начальник одного з відділів УЦОЯО в соцмережах починає розповсюджувати серію коментарів та публікацій із наклепами та погрозами. Того ж дня отримуємо дзвінок від людини, що назвалася представником Міністерства освіти і науки, вона буквально заявляє, що нам “буде дуже погано”. Всюди фігурують навіть вирази, що ми - “шахраї і не маємо права нічого проводити”.

10 квітня. У соцмережах свої нападки розпочинає Тетяна Вакуленко, заступниця директора УЦОЯО. Пише звинувачення в тому, що ми нібито порушуємо положення та норми законодавства, при чому посилається вона на нормативні документи, що регламентують саме їхню діяльність і не мають жодного стосунку до будь-кого, крім них.
Того ж дня освітня компанія “ЯвКурсі” подала офіційне звернення до Антимонопольного комітету України з метою роз’яснення правомірності існування платної державної монополії в освіті, зокрема у проведенні Пробного ЗНО.


Наша позиція:
Ми пишаємося своїми досягненнями і дякуємо численним ЗМІ за поширення інформації про наш соціальний безкоштовний проект, тисячам родин старшокласників за активну участь та зворотний зв’язок.
Ми очікуємо офіційних відповідей від Антимонопольного комітету і не збираємося мовчки відсиджуватись. Ми не дамо чиновникам УЦОЯО навіть думати, що їхнє робоче місце не для служіння громадянам України, а для відстоювання незрозумілих інтересів та використання свого службового становища для перешкоджання соціальним ініціативам.

Ми готові кожного дня робити освіту кращою і надавати можливості учням та їхнім батькам крокувати до успішного майбутнього. Усе, що може бути безкоштовним, буде безкоштовним, а юридично ми готові!


Пам’ятайте: освіта – це наше з вами майбутнє, і це стосується кожного.
Будемо вдячними всім небайдужим за поширення цієї інформації.

Володимир Володін та команда “ЯвКурсі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА