16:44 12.10.2020

"АрселорМіттал Кривий Ріг" заклав перший символічний камінь нової фабрики огрудкування

4 хв читати
"АрселорМіттал Кривий Ріг" заклав перший символічний камінь нової фабрики огрудкування

8 жовтня в "АрселорМіттал Кривий Ріг" відбулася урочиста церемонія закладки першого каменю нової фабрики огрудкування. Це один з ключових проектів з екологічною складовою, в який компанія інвестує близько 250 млн доларів. Запуск нового виробничого об'єкта дозволить поступово вивести з експлуатації два діючих агломераційних цехи підприємства. Разом із масштабною реконструкцією ще одного аглоцеха це дасть можливість суттєво покращити екологічну ситуацію у регіоні. Загальний обсяг викидів зменшиться на 78 тис. тонн, а обсяг викидів СО2 знизиться на 800 тис. тонн на рік.

Старт проекту з символічною закладкою першого каменю відбувся за участю керівництва "АрселорМіттал Кривий Ріг" і гостей підприємства: голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Бондаренка, заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Олександра Романішина, заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Віталія Немілостівого, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина д-ра Штефана Кайля, народних депутатів і представників місцевої влади.

Як заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко, підприємство показало приклад, як зменшити негативний вплив на довкілля металургійної галузі.

"Ми так багато уваги приділяємо цьому проекту, оскільки дійсно важливо зробити металургійну галузь більш екологічною. Дніпропетровська область - промисловий регіон № 1 в Україні, і наше завдання - пошук балансу між економічним зростанням і екологічною складовою. Цьому допомагає прагматичний конструктивний діалог з бізнесом - з цифрами, термінами та графіками робіт. Ми спільно працюємо над тим, щоб зміцнити регіональний продукт, виводячи економіку України вперед, і одночасно знизити навантаження на навколишнє середовище", - зазначив чиновник.

Своєю чергою, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку \ офіс Дніпро д-р Штефан Кайль звернув увагу на те, що успішність такого підприємства – це тест на інвестиційну привабливість України.

"Більш ніж 95% акцій "АрселорМіттал Кривий Ріг" володіє німецька компанія ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH. Робота підприємства в Україні - це велика німецька інвестиція, і у Німеччині уважно стежать за діяльністю криворізького комбінату та всіма викликами, які стоять перед ним. Я дуже радий бути учасником символічної закладки першого каменю майбутньої фабрики огрудкування - це хороший приклад об'єднання інвестицій в модернізацію підприємства та екології. Даний проект заслуговує на особливу повагу, тим більше зараз, коли в металургії в усьому світі справи йдуть не дуже добре. Вважаю, що це - тест на те, яким є інвестиційний клімат в країні", - заявив дипломат.

За словами генерального директора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо, цей об’єкт дозволить зробити ще один крок на шляху до екологічно безпечного виробництва

"2020 рік - відправна точка реалізації проекту будівництва нової фабрики огрудкування в "АрселорМіттал Кривий Ріг". Нам важливо не на словах, а на ділі підтвердити свій намір стати "зеленим виробником". Фабрика огрудкування дозволить повністю змінити розстановку сил в агломераційному виробництві, що у кінцевому підсумку призведе до значного зниження викидів. Це початок абсолютно нової історії, яка надасть нам усі підстави пишатися еко-трансформацією найбільшого гірничо-металургійного підприємства в Україні", - зазначив топ-менеджер.

За його словами, постачальником основного обладнання обрано китайську корпорацію "Sinosteel". Продуктивність нової фабрики складає близько 5 тонн окатишів на рік, що дозволить їх використовувати як сировину для доменних печей, частково замінивши агломерат.

Технологічний процес виробництва окатишів складається з чотирьох основних етапів: змішування сировини (залізорудний магнетитовий концентрат, бентоніт, вапняк\доломіт), процес огрудкування сировини, затвердіння окатишів (випал), просівання готової продукції. Новий об'єкт буде спроектовано з можливістю використання двох видів палива: природного газу та газової суміші (природний газ, гази доменної та коксової печей). Для очистки технологічного газу будуть встановлені електрофільтри та сучасна аспіраційна система. При цьому на обпалювальної машині фабрики будуть розміщені мультипаливні пальники, що в подальшому дозволить не спалювати доменний та коксовий газ, а використовувати його для виробництва окатишів. Введення в експлуатацію фабрики огрудкування та майбутня реконструкція доменної печі № 9 забезпечать значне зниження витрати коксу в аглодоменному переділі, що також спричинить зниження викидів забруднюючих речовин.

Мауро Лонгобардо зазначив, що будівництво нової фабрики ще не розпочато, це лише символічний старт майбутнього масштабного проекту.

""АрселорМіттал Кривий Ріг" діє у відповідності з усіма погоджувальними та дозвільними процедурами. Зараз проходить процедура оцінки впливу на довкілля промислового об'єкта. Будівельні роботи будуть розпочаті на підставі дозволу, що надається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Завершити оновлення агломераційного виробництва "АрселорМіттал Кривий Ріг" має намір у 2023 році, що призведе до істотного зниження промислового навантаження на навколишнє середовище", - резюмував гендиректор "АрселорМіттал".

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА