14:25 15.03.2021

Депутати пропонують змінити систему зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

2 хв читати
Депутати пропонують змінити систему зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

За ініціативою депутатської групи "Довіра" у Верховній Раді зареєстровані законопроекти №5244 і №5245, які встановлюють новий принцип розподілу податку на доходи фізичних осіб між місцевими бюджетами.

"Після великої кількості звернень від голів ОТГ до депутатської групи "Довіра" ми ініціювали реєстрацію законопроектів, які підписали майже всі депутатські фракції та групи. Адже діюча модель сплати та зарахування ПДФО є недосконалою", - заявив під час погоджувальної ради парламенту голова депутатської групи "Довіра" Олег Кулініч.

На сьогодні, згідно зі статтею 168 Податкового кодексу, ПДФО зараховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, яка виплачує оподатковані доходи фізичній особі.

"Однак, як свідчить практика, ця модель сплати ПДФО є вкрай недосконалою та не задовольняє потреби територіальних громад, особливо громад сіл, селищ та невеликих міст. Документами пропонується встановити порядок сплати податку на доходи фізичних осіб пропорційно у розмірі 50% за місцем проживання чи реєстрації та 50% за місцем роботи такої фізичної особи", - зазначається на офіційній сторінці депутатської групи "Довіра".

Також, як зазначається в пояснювальній записці, для сільськогосподарських товаровиробників розподіл податку до сплати буде враховувати земельні ділянки, на яких здійснюється діяльність таким товаровиробником.

Окрім представників депутатської групи "Довіра", законопроекти №5244 і №5245 підписали Ніна Южаніна ("Європейська солідарність"), Андрій Ніколаєнко (ВО "Батьківщина"), Анатолій Гунько, Павло Халімон, Олександр Салійчук, Марина Нікітіна ("Слуга народу"), Наталія Королевська (ОПЗЖ) та інші депутати різних фракцій і груп.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА