Інтерфакс-Україна
10:22 09.12.2021

Біла ціна: просвітня ініціатива про податки українців у магазині та доброчесний бізнес

2 хв читати

8 грудня 2021 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна запустив просвітню ініціативу "Біла ціна", яка розповідає українцям про податки у магазинах.

Як повідомим виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук, "Біла ціна" покликана привертати увагу покупців до того факту, що в ціну товару включені непрямі податки, зокрема, ПДВ, а тому купуючи товари чи послуги вони тим самим наповнюють бюджет.

Згідно із соціологічним дослідженням CASE Україна, лише 20% українців знають яку суму вони сплачують у магазині, коли купують товари", - підкреслив актуальність ініціативи Дмитро Боярчук.

Зі слів ініціаторів "Білої ціни", не всі продавці включають до ціни товару непрямі податки (ПДВ, імпортне мито та акцизи), а відтак і не перераховують їх до бюджету (або перераховують частково).

"Тому просвітницька ініціатива "Біла ціна" буде проводитись лише спільно з підприємцями та бізнесами, які підтвердять свою доброчесність, - додав Д. Боярчук. –  Вони отримують відзнаку "Біла ціна", оскільки чесно виконують роль податкового агента – перераховують податки своїх клієнтів до скарбниці, таким чином спільно зі своїми покупцями фінансують українських медиків, військових, вчителів тощо".

Отже, там де буде позначка "Біла ціна" означатиме для покупців, що підприємець в повному обсязі чесно виконує свої обов’язки перед платниками податків і бюджетом.

"Наше бажання, щоб економічні знання пересічних українців реалізовували бажання чесних і білих підприємців відрізнятися від решти ринку", - пояснив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Для того, щоб долучитися до ініціативи "Біла ціна", пояснюють організатори, необхідно заповнити анкету, інформація з якої буде перевірятися на відповідність кандидата критеріям доброчесності.

"Ми поки розробили критерії для 4-х секторів: побутова техніка, алкоголь, лікарські засоби та пальне, - розповів асоціований експерт CASE Україна Андрій Саварець. – Але розробимо і для інших ринків".

Зі слів Андрія Саварця, критерії доброчесності поділені на 3 частини, які стосуються: суб’єкта, процедури продажу та самого товару. Кожен критерій не є самодостатнім, зазначають у CASE Україна, і лише у своїй сукупності можна говорити про те, що покупець матиме справу з білою ціною.

Докладніше про критерії доброчесності, умови участі, алгоритм відбору номінантів читайте на сайті просвітньої ініціативи "Біла ціна".

Ініціатор, організатор і правовласник ініціативи – Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. "Біла ціна" реалізовується в рамках проекту "Ціна держави".

Додаткова інформація за тел. (066) 922-53-89, [email protected]  (Микола Малуха).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко передав військовим ще три комплекси протидії технічним розвідкам

Станьте частиною наймасштабнішої логістичної виставки в Україні: XXXІІ День Логіста та DistributionMaster-2025!

Українські виробники звернулись до Зеленського: звинувачують правоохоронців у тиску та захисті недоброчесних імпортерів

Понад 100 видів віскі та 60 дегустацій за два дні: як пройшов Kyiv Whisky, присвячений культурі споживання міцного алкоголю

Петро і Марина Порошенки привітали українців з Великоднем: зневіра – не наш шлях

В Ужгороді відбудеться наймасштабніша медична подія в Україні - конференція "Breast Weekend 2.0

International Conference «PULSE OF DIGITAL: Client at the Center»: нові горизонти цифрової трансформації фінансового сектору

Соціальна відповідальність аптечного ритейлу: 45 тисяч робочих місць та підтримка ключових програм

Громада Києва передала 1100 дронів різних типів 27 бригаді НГУ - Кличко

Центр "КРУК" запрошує журналістів на одноденний інтенсив по управлінню БпЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА