Google.org сприятиме підвищенню рівня обізнаності української молоді щодо ШІ
Google.org надає фінансування фонду Raspberry Pi Foundation для розширення доступу в Україні до Experience AI – освітньої програми, створеної спільно з Google DeepMind. Планується охопити понад 40 тисяч молодих українців за допомогою цієї ініціативи.
Як повідомляють на офіційному блозі Google Україна, фонд Raspberry Pi Foundation співпрацюватиме з громадською організацією EdCamp Ukraine – найбільшою спільнотою освітян в країні. Планується виділити понад $400 тис. з метою охопити більш як 40 тис. молодих українців.
"EdCamp Ukraine також допоможе створити індивідуальні локалізовані версії ресурсів програми. Локалізація є важливою для культурної відповідності, доступності та залучення учнів, як і навчання для вчителів і забезпечення підтримки з боку батьків", - йдеться в повідомленні.
Виконавчий директор Raspberry Pi Foundation Філіпп Колліган, характеризуючи ініціативу, зазначив: “Працюючи разом з EdCamp Ukraine, ми з нетерпінням чекаємо на те, щоб озброїти вчителів навичками, необхідними для впевненого навчання штучному інтелекту, гарантуючи, що це буде цікавим і актуальним для їхніх учнів. Завдяки партнерству ми прагнемо забезпечити, щоб понад 40000 молодих людей в Україні розвинули фундаментальне розуміння технологій ШІ та ролі, яку вони можуть відігравати в їхньому житті”.
Голова Ради ГО “ЕдКемп Україна” Олександр Елькін переконаний, що в Україні не лише молодь, а й учительки і вчителі зацікавлені у вивченні штучного інтелекту та прагнуть професійного розвитку в цій темі. "Тож ми віримо, що технології допоможуть зростати як учнівству, так і вчительству. Саме тому ми щасливі співпрацювати з Raspberry Pi Foundation, підтримуваної Google.org, щоб дати більше можливостей українській молоді і педагогам поліпшити їх знання і навички роботи з ШІ та направити цей потенціал на створення позитивних соціальних змін”, - додав Елькін.
Нові матеріали включають:
- ШІ та ваші дані: Допомога молодим людям замислитися над тим, які дані вони вже надають ШІ-програмам у своєму житті, і як поширеність інструментів ШІ може змінити спосіб захисту їхніх даних.
- Медіаграмотність в епоху штучного інтелекту: Висвітлення способів використання інструментів ШІ для поширення дезінформації та того, як ШІ-програми можуть допомогти боротися з оманливими твердженнями.
- Відповідальне використання генеративного ШІ: Надання молодим людям можливості замислитися над своїми обов'язками при використанні генеративного штучного інтелекту та їхніми очікуваннями від розробників, які випускають ШІ-інструменти.