Шевченківський райсуд зняв арешт із корпоративних прав "Київстар" і в його дочірніх компаніях
Шевченківський районний суд зняв арешт із 47,85% корпоративних прав найбільшого мобільного оператора "Київстар"і зі 100% корпоративних прав у дочірніх компаніях (Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech і Helsi), повідомила пресслужба компанії.
"Компанія «Київстар», що входить до групи VEON, вітає рішення Шевченківського районного суду м. Києва щодо зняття арешту з 47,85% корпоративних прав VEON у «Київстар» та зі 100% корпоративних прав VEON в її інших українських дочірніх компаніях (Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech та Helsi). Рішення повністю скасовує обмеження корпоративних прав, попередньо накладені українськими судами", - йдеться в повідомленні пресслужби в п'ятницю.
За словами СЕО "Київстар" Олександра Комарова, це надасть змогу компанії зосередитися на планах із розширення покриття 4G, підвищення енергетичної стійкості та розвитку цифрових послуг в Україні.
"Сьогоднішнє рішення дозволяє нам з більшою впевненістю зосередитися на наших планах із розширення покриття 4G, підвищення енергетичної стійкості та розвитку цифрових послуг в Україні. Завдяки нашій команді з 4 тис. осіб і підтримці нашої материнської компанії VEON, ми маємо честь відігравати ключову роль у зміцненні стійкості України. Наше партнерство з українським урядом, міжнародним і місцевим бізнесом, а також з народом України лише поглиблюється, допомагаючи підтримувати відновлення нашої країни", - процитувала пресслужба Комарова.
Материнська компанія оператора VEON також привітала рішення.
"Як компанія, що котирується на біржі Nasdaq, ми щиро вітаємо сьогоднішнє рішення від імені всіх наших зацікавлених сторін. Створюючи безпечне і прозоре середовище для прямих іноземних інвестицій, Україна позиціонує себе як маяк для міжнародного бізнесу і вселяє додаткову довіру нинішнім і потенційним інвесторам. Як компанія з міцними зв'язками в США і довгою історією прихильності Україні, VEON сподівається на поглиблення наших партнерських відносин і планує продовжити робити свій внесок у стійкість і відновлення України", - сказав Огі К. Фабела II, голова правління й американський засновник VEON, слова якого наводяться в повідомленні.
У "Київстар" нагадали, що за повної підтримки VEON інвестував за весь час операційної діяльності понад $10 млрд в Україні. VEON збільшив взяті інвестиційні зобов'язання із відновлення цифрової інфраструктури України до $1 млрд протягом 5 років і закликав інших міжнародних інвесторів робити інвестиції в Україні.
Нещодавні інвестиції "«Київстар" включають придбання частотного спектра під час аукціону, що відбувся 19 листопада 2024 року, і постійне розширення енергетичної стійкості мережі, щоб і надалі підтримувати зв'язок у країні, повідомили у пресслужбі.
VEON є 100% власником компанії "Київстар", яка продовжує надавати послуги своїм клієнтам і державі відповідно до пріоритетів національної безпеки України.
Раніше повідомлялося, що "Київстар" отримав від судів відмову в задоволенні 15 клопотань і 8 апеляційних скарг, поданих у зв'язку з арештом 47,85% акцій компанії та часток у "Київстар.Тех", "Хелсі Україна", "Вимпелком Глобал Сервісіз Україна", "Юкрейн Тауер Компані".
Також повідомлялося, що Шевченківський райсуд Києва зменшив пакет заарештованих акцій ПрАТ "Київстар" із 99,994654% до 47,85%, у рамках забезпечувальних заходів у відкритій наприкінці вересня 2023 року справі проти співвласника "Альфа-Груп" Михайла Фрідмана. Такі зміни в ухваленій раніше постанові від 4 жовтня він зробив на підставі клопотання прокурора Офісу генерального прокурора у зв'язку з опискою.
Щодо решти заарештованих активів суд підтвердив правильність їхнього первісного опису. Під арештом перебували 100% статутного капіталу (СК) ТОВ "Київстар.Тех", 69,99% СК ТОВ "Хелсі Україна", 100% СК ТОВ "Вимпелком Глобал Сервісиз Україна" і 100% СК ТОВ "Юкрейн Тауер Компані".