18:19 17.05.2019

Витрати на впровадження 5G в Україні можуть окупатися десятиліттями - "Київстар"

2 хв читати
Витрати на впровадження 5G в Україні можуть окупатися десятиліттями - "Київстар"

Для впровадження в Україні зв'язку 5G може знадобитися купівля великої кількості частот, витрати на які в поточних ринкових умовах можуть окупатися десятиліттями, вважає мобільний оператор-компанія "Київстар".

Директор із регуляторного забезпечення бізнесу "Київстар" Олександр Когут у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що оцінює рішення президента Петра Порошенка запустити 5G зв'язок в Україні в 2020 році зі стриманим оптимізмом, оскільки для того, щоб указ втілився в життя, необхідно виконати величезний обсяг роботи.

"Для впровадження 5G може знадобитися купівля великої кількості частот, витрати на які, з огляду на низький "мобільний чек" абонента й інвестиційні ризики можуть окупатися десятиліттями. Для того щоб нова технологія успішно прокладала свій шлях до споживача, необхідно створювати умови для поліпшення економіки країни, зниження податкового тиску на галузь та її адаптації до європейських практик регулювання", - наголосив він.

Когут зазначив, що згідно з міжнародним досвідом, для впровадження в Україні технології 5G потрібні і низькі частоти - для забезпечення покриття, і високі - для швидкості і ємності мереж.

На його думку, в Україні хорошим поєднанням таких частот можуть бути діапазони 700 МГц (Band 28) і 3,4 - 3,8ГГц (Band 42-43).

"На телекомукаційному ринку таких вільних частот поки що немає. Тому телекомрегулятору потрібно розробити план звільнення перспективних діапазонів частот і розпочати його виконання. Відсутній в Україні і принцип технологічної нейтральності, тобто можливість для телекомоператора в рамках виданих йому частотних ліцензій впроваджувати будь-які технології. це – суттєвий бар'єр у розвитку як наявних, так і майбутніх технологій", - вважає директор із регуляторного забезпечення бізнесу "Київстар".

Він також зазначив, що ініціативи галузевого регулятора щодо підвищення плати за радіочастоти також можуть ускладнити розвиток ринку українського мобільного зв'язку.

"Як ніколи актуальним стає питання інвестиційної привабливості ринку. Минулого року телекомоператори впровадили 4G. Лише "Київстар" за 2018 рік і перший квартал 2019 року інвестував у це понад 8 млрд грн. Наразі телекомрегулятор висуває ініціативи, за якими плата за радіочастоти може суттєво збільшитися. При цьому в Україні податкове навантаження на операторів мобільного зв'язку одне з найвищих у світі", - наголосив Когут.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко підписав указ "Про забезпечення послуг для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління" (5G).

Раніше Кабінет Міністрів України погодив законопроект "Про внесення змін до пункту 254,4 статті 254 Податкового кодексу України", що передбачає підвищення ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом (РЧР), придатним для впровадження новітніх радіотехнологій третього-п'ятого поколінь, із 45,83 грн до 3 тис. грн, а також підвищення коефіцієнта за дефрагментацію мобільного зв'язку з 1,2 до 2,0.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США підтримують свободу медіа в Україні і надали обладнання для мовлення на Донбасі

Wikimedia наголошує на відсутності «Cвободи панорами» в Україні

Wikimedia зібрала $ 2,5 млн на захист Вікіпедії від кібератак

Забезпечення зв'язком соцзакладів у селах може бути реалізовано на умовах ДПП - "Київстар"

Зеленський: Я не закриватиму жодні телеканали, у мене немає на це прав і повноважень

Нацрада з телерадіомовлення підготувала план розвитку аналогового ТБ у Донецькій, Луганській і Херсонській областях у 2020 році

NewsOne просить визнати протиправним рішення щодо перевірки каналу - суд

NewsOne розцінює позов Нацради про анулювання ліцензії як цензуру

Нацрада з телерадіомовлення звернеться до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу NewsOne

Під час акції біля Нацради з телерадіомовлення сталася бійка, поліція затримала двох осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА