15:58 06.06.2019

Експертне обговорення концепції "Держава у смартфоні" розпочнеться наступного тижня - радник Зеленського

2 хв читати
Експертне обговорення концепції "Держава у смартфоні" розпочнеться наступного тижня - радник Зеленського

Радник президента України Володимира Зеленського Михайло Федоров анонсував наступного тижня перше експертне обговорення проекту концепції "Держава у смартфоні", повідомляється на офіційному сайті глави держави в четвер.

"У рамках розробки концепції ми провели першу зустріч із представниками Академії електронного управління Естонії, одним із ключових напрямів роботи якої є цифрова трансформація державного управління. Сьогодні академія, по суті, є всесвітнім центром консалтингу, який надав експертну або проектну допомогу понад 50 країнам світу", - заявив Федоров після зустрічі з представниками Академії електронного управління Естонії.

Він також додав, що естонський досвід вважається одним із найкращих у світі. "Тому дуже важливо, що Естонія вже сьогодні є надійним партнером України у сфері розвитку е-урядування та планує подальше розширення експертної й технічної допомоги у запровадженні системи обміну даними "Трембіта" і модернізації реєстрів", - зазначив радник президента.

Чергова робоча зустріч запланована вже на початку наступного тижня в Таллінні, де представники естонського уряду представлять найкращі практики та рекомендації до проекту концепції "Держава у смартфоні", йдеться в повідомленні.

"Одним із важливих напрямів концепції, який обговорювався з експертами, є розвиток електронної ідентифікації в Україні. Ми прагнемо швидко забезпечити громадян надійними, зручними і безпечними засобами електронної ідентифікації. Саме це допоможе українцям у найближчому майбутньому не ходити до чиновників по дозволи та довідки, оформлення соціальної допомоги, реєстрації бізнесу тощо, а отримувати ці послуги, не виходячи з дому чи офісу", - пояснив Федоров.

Зі свого боку перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб зазначив, що нині громадянам доступні такі засоби електронної ідентифікації, як електронний підпис, MobileID, BankID, ID-картка, але рівень їх використання залишається дуже низьким. Серед причин - брак відповідних навичок, складні зарегульовані процедури, відсутність доступної інформації та широкої мережі надання цих сервісів, застарілі технології.

Відповіді на всі ці виклики будуть представлені у новій концепції та відповідному плані. Згідно з ним, до кінця 2019 року українцям мають бути доступні понад 200 пріоритетних електронних послуг. Але їхні переваги українці відчують лише за умови успішного розвитку е-ідентифікації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА