НСЖУ - за надання громадськості доказів обґрунтованості обшуків у НСТУ
Національна спілка журналістів України вважає проведення обшуків у приміщенні ЗМІ та в будинках медіа-менеджерів надзвичайною ситуацією, написав голова НСЖУ Сергій Томіленко на сторінці у Facebook.
"НСЖУ поділяє занепокоєння наших колег із Суспільного мовника та наших міжнародних партнерів (зокрема, Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра) обшуками, проведеними на Суспільному та вдома у співробітників НСТУ, зокрема у голови правління Зураба Аласанії", - написав він.
За словами Томіленка, обшуки в приміщенні ЗМІ та в будинках медіа-менеджерів - надзвичайна ситуація.
"Відповідно, правоохоронні органи - і ДБР, і СБУ - мають надати суспільству переконливі докази обґрунтованості саме таких слідчих дій. Нинішнє розслідування щодо НСТУ повинно проходити під громадським контролем вітчизняних та міжнародних медіа і правозахисних організацій, представників парламенту та за участі Наглядової Ради НСТУ", - вважає голова НСЖУ.
При цьому він наголосив, що будь-яке розслідування не має бути інструментом впливу на редакційну політику ЗМІ.
Як повідомлялося, ДБР 30 серпня здійснило обшуки в офісі НСТУ і в будинку його голови в Києві.
Аласанія вважає НСТУ непідзвітною ДБР, але політичного підґрунтя під обшуками не вбачає.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дезір на офіційній сторінці у Twitter висловив занепокоєння у зв'язку з обшуками головного офісу НСТУ.
Керівник Офісу президента України Андрій Богдан через суд хоче домогтися, щоб журналісти програми "Схеми" і НСТУ спростували недостовірну інформацію, зокрема про те, що у 2018 році-початку 2019 року він перетинав білоруську повітряну ділянку кордону 11 разів, а починаючи з 2014 року нібито шість разів перетинав російський кордон, в аеропорту "Внуково" зафіксовано його три зльоти і три вильоти.