16:57 12.02.2020

Facebook видалив три мережі облікових записів з ознаками "скоординованої недостовірної поведінки" з Росії, Ірану, В'єтнаму та М'янми

3 хв читати
Facebook видалив три мережі облікових записів з ознаками "скоординованої недостовірної поведінки" з Росії, Ірану, В'єтнаму та М'янми

Компанія Facebook видалила три незв'язані мережі облікових записів, сторінок і груп, створені для втручання з боку іноземців або уряду, що є скоординованою недостовірною поведінкою в однойменній соціальній мережі та Instagram.

Згідно з офіційним прес-релізом компанії Facebook у середу, перша група оперувала в Росії і була орієнтована насамперед на Україну і сусідні країни. Друга виникла в Ірані й була орієнтована переважно на США. Третя мережа виникла в М'янмі та В'єтнамі й була орієнтована на аудиторію М'янми. Кожна з них створила мережу облікових записів, щоб "ввести в оману інших про те, хто вони і чим займалися".

Компанія, зокрема, видалила 78 облікових записів Facebook, 11 сторінок, 29 груп і чотири облікових записи Instagram за порушення політики проти іноземного або державного втручання. Ця діяльність виникла в Росії і була орієнтована переважно на Україну і сусідні країни.

При цьому майже 500 облікових записів підписалися на одну або декілька з цих сторінок, близько 6150 акаунтів приєдналися принаймні до однієї з цих груп, і приблизно 100 осіб підписалися на одну або декілька з цих облікових записів Instagram.

"Люди, які стоять за цією діяльністю, видавали себе за місцевих жителів і використовували підроблені облікові записи, деякі з яких вже були виявлені й відключені автоматизованими системами - для управління групами і сторінками, публікаціями та коментарями різного контенту", - пояснюється в повідомленні.

За деякими обліковими записами стояли люди, які видавали себе за цивільних журналістів і намагалися зв'язатися з політиками, журналістами та іншими громадськими діячами в регіоні. Адміністратори сторінок і власники акаунтів зазвичай розміщували контент російською, англійською та українською мовами про місцеві й політичні новини, зокрема громадських діячів в Україні, російські військові дії в Сирії, ймовірні витоки інформації з СБУ, пов'язані з етнічною напруженістю в Криму і падінням малайзійського авіалайнера в Україна в 2014 році.

"Хоча люди, які стоять за цією мережею, намагалися залишатися анонімними і приховувати свою координацію, наше розслідування виявило зв'язки з російськими військовими розвідувальними службами", - наголошується в прес-релізі компанії.

У Facebook визнали цю діяльність частиною внутрішніх розслідувань, пов'язаних підозрами щодо Росії в недостовірний поведінці в регіоні.

Facebook поділився інформацією про свої висновки з партнерами.

"Ми постійно працюємо над виявленням та припиненням цього виду діяльності, тому що не хочемо, щоб наші послуги використовували для маніпулювання людьми. Ми видаляємо ці сторінки, групи й облікові записи залежно від їх поведінки, а не від змісту, який вони опублікували. В кожному з цих випадків люди, які стоять за цією діяльністю, координували свої дії і використовували підроблені облікові записи, щоб надати недостовірну інформацію про себе, і це було приводом для наших дій", - пояснюється в офіційному повідомленні.

У компанії зазначили, що працюють над створенням більш досконалих технологій безпеки, для чого беруть на роботу більше людей, і тісно співпрацюють із компетентними органами, експертами з безпеки та іншими компаніями.

Як повідомлялося раніше, в жовтні 2019 року Facebook видалив три мережі пов'язаних акаунтів, сторінок і груп російського походження, які були орієнтовані на низку країн Африки.

У вересні-2019 Facebook оприлюднив заяву про видалення значної кількості сторінок, груп і акаунтів у мережах Facebook та Instagram (був придбаний Facebook у 2012 році), зокрема сторінок ресурсів Hyser, Znaj.ua, Politeka.

"Ми видалили 168 облікових записів, 149 сторінок Facebook і 79 груп, які брали участь у скоординований і недостовірний поведінці, орієнтованій на Україну... Незважаючи на те, що люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися зберегти анонімність, наш аналіз пов'язав цю діяльність з українською PR- компанією Pragmatico", - йшлося тоді в заяві Facebook.

Протягом 2019 року соціальна мережа Facebook видалила десятки мільйонів постів, які пропагували тероризм, суїцид, дитячу порнографію, насильство, а також ті, які містили ненависницькі висловлювання, та інформацію про наркоторгівлю.

Крім того, Facebook контролює повідомлення соціальної мережі Instagram і також видаляє інформацію, що суперечить політиці компанії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Vodafone Україна" нарахує медпрацівникам додаткові хвилини та гігабайти

Мінцифри запустило конкурс IT-проектів для полегшення життя людей і бізнесу під час карантину з призовим фондом у 4 млн грн

"Київстар" продовжив дію безкоштовного доступу до гарячих ліній, сервісів віддаленої роботи та консультацій лікарів онлайн до 24 квітня

Перенесення Олімпіади в Токіо завдало удару найбільшим медіакомпаніям США

lifecell не бачить можливості відстежити поширення коронавірусу за допомогою даних мобільних операторів через знеособленість абонбази

"Київстар" запропонував надати Мінцифри неперсоніфіковані дані для виявлення потенційних осередків поширення коронавірусу

Українська "Вікіпедія" вже налічує 1 мільйон статей

Освітній модуль STEM is FEM з робототехніки відбудеться в онлайні

"Київстар" скасовує абонплату на рішення для віддаленого офісу

МОЗ України спільно з Viber запускає послугу інформування про ситуацію з коронавірусом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА