14:58 15.05.2020

Перегляд ставок міжнародного інтерконекту може принести мільйонну валютну виручку телеком-ринку України - президент "Київстару"

2 хв читати
Перегляд ставок міжнародного інтерконекту може принести мільйонну валютну виручку телеком-ринку України - президент "Київстару"

Перегляд ставок міжнародного інтерконекту може дати додатково мільйони доларів валютної виручки всьому телеком-ринку України.

В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" президент мобільного оператора компанії "Київстар" Олександр Комаров наголосив, що основним джерелом валютних доходів для телеком-ринку України залишається термінація міжнародного голосового трафіку, вхідні міжнародні дзвінки. При цьому в 2017 році Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації(НКРЗІ), зафіксувала ставку міжнародного інтерконекту на дзвінки в Україну на рівні 10 євроцентів. Тоді як раніше така ставка встановлювалася ринковим шляхом, у процесі переговорів між операторами.

"Регулювання ставки міжнародного інтерконекту не зумовило зниження європейськими операторами плати за доступ до своїх мереж. Навпаки, за останні три роки ціна для українських телеком-компаній зросла. Водночас телеком-ринок України недоотримав близько 550 млн грн доходів", - зазначив він.

За словами Комарова, з усіх телеком-послуг міжнародний роумінг найбільше постраждав від пандемії коронавірусу, за прогнозами компанії Juniper Research, через пандемію телеком-індустрія недолічиться в 2020 році близько $25 млрд доходів від роумінгу.

"Наприклад, у "Київстару" в березні-квітні активність абонентів "Київстару" в роумінгу знизилася на 80% порівняно з тим самим періодом минулого року. Я думаю, схожа картина в усіх українських мобільних операторів", - повідомив Комаров.

При цьому він зазначив, що загалом телеком-галузь виявилася однією з найстійкіших до впливу пандемії.

Як повідомлялося, "Київстар" у січні-березні 2020 року збільшив загальний дохід на 16,1% порівняно з аналогічним періодом 2019 року - до 5,95 млрд грн, EBITDA - на 25,35%, до 4,04 млрд грн. Маржа EBITDА зросла на 5 процентних пунктів (п. п.) - до 67,9%.

"Київстар" - великий український оператор телекомунікацій. Надає послуги зв'язку та передачі даних на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, зокрема 3G. Його послугами на кінець 2019 року користувалися близько 26,2 млн абонентів мобільного зв'язку і близько 1 млн клієнтів фіксованого інтернету.

Акціонером "Київстару" є міжнародна група VEON (раніше - VimpelCom Ltd.). Акції групи котируються на фондовій біржі NASDAQ (Нью-Йорк).

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей відхилила всі заявки

Нацрада з телерадіомовлення відкинула закиди телеканалу "Прямий" в упередженості

Нацрада з телерадіомовлення заперечує вибірковість своїх дій - заступник голови

Концентрація "Датагруп" 100% Volia призведе до дорожчання телекомпослуг - ІнАУ

США посилюють контроль над поставками інформаційних технологій через загрозу РФ і КНР

Нацрада з телерадіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу NewsOne

Нацрада дозволила НСТУ збільшити потужність частини передавачів на територіях із особливим режимом мовлення

Голова Smart City.UA Юрій Назаров закликав всіх мерів міст приєднатися до руху цифровізації

Держспецзв'язку видаватиме акредитацію українським інформсистемам для обробки інформації НАТО з обмеженим доступом

STEM is FEM оголосив відбірковий тур на безкоштовний навчальний модуль «Computer science»

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА