16:22 14.01.2021

Нацрада з телерадіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу NewsOne

3 хв читати
Нацрада з телерадіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу NewsOne

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила ТОВ "Новини 24 години" (супутниковий телеканал NEWSONE) позапланову безвиїзну перевірку на дотримання ліцензіатом законодавчих норм, згідно з якими поширення закликів до ворожнечі заборонено.

Як повідомляється на сайті регулятора в четвер, перевірку Нацрада призначила на підставі моніторингу ефіру телеканалу за 4 січня 2021 року. Цього дня мовник із 21.00 наживо транслював передачу "Епіцентр української політики" за участі гостя – заслуженого журналіста України, телеведучого, аналітика В'ячеслава Піховшека. Повтор передачі відбувся 05.01.2021 (початок о 07.21).

"Висловлювання Піховшека про необхідність захисту російськомовного населення країни, а також ту частину населення країни, яка вважає себе приналежною до української нації і є носієм державної мови, мають ознаки порушення ліцензіатом вимог абзаців 4 та 6 ч. 2 статті 6, пунктів а) та в) ч. 1 статті 59 закону України "Про телебачення і радіомовлення" і ч. 1 статті 28 закону України "Про інформацію", - пояснюється в повідомленні.

Регулятор заявляє, що у висловлюваннях Піховшека, зокрема, ознаки безпосередніх та опосередкованих закликів до ненависті й нетерпимості, розпалення міжнаціональної ворожнечі, зокрема через заклики до створення у неправовий спосіб соціальних та громадських організацій за ознаками агресивного протиставлення ("убеждать наших идеологических врагов, это уже не противники, а враги") "російськомовного суспільства" всім іншим соціальним і мовним групам, які проживають в Україні.

У Нацраді зазначили, що передача "Епіцентр української політики" належить до категорії "інформаційно-аналітичних" передач, що передбачає підвищену увагу телерадіоорганізації до дотримання вимог і стандартів (об’єктивності, збалансованості та ін.), оскільки саме на таку інформацію розраховує аудиторія телеканалу.

"Суб’єктивне, політично упереджене та негативне висвітлення ситуації з питаннями функціонування і використання української та російської мов в Україні у цьому разі може засвідчувати не тільки свідому позицію журналіста Піховшека, а й редакційну політику ТОВ "Новини 24 години", - зазначено в повідомленні.

"Під час передачі ані її ведуча, ані інші творчі або редакційні працівники телеканалу не вжили заходів реагування на висловлювання гостя для припинення правопорушення у прямому ефірі. Не було висловлено своєї оцінки або альтернативної позиції з порушеного питання, представники телеканалу не висловлювали занепокоєння або вибачення від офіційних представників ЗМІ", - констатується в повідомленні.

У зв'язку з цим для з'ясування того, як ТОВ "Новини 24 години" дотримується зазначених вимог чинного законодавства, Нацрада призначила позапланову невиїзну перевірку. Вона відбуватиметься в період з 8 по 19 лютого 2021 року.

Крім того, Національна рада звернеться до Комісії з журналістської етики та уповноваженого з захисту державної мови з проханням надати висновки щодо дотримання у передачі "Епіцентр української політики" професійних етичних стандартів журналіста, а також вимог чинного законодавства України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До Верховного Суду надійшов позов від телеканалу "112 Україна", стосовно якого впроваджено санкції

Медіахолдинг "Новини" телеканалів Медведчука купив львівський телеканал NTA, колектив телеканалу проти

"Укртелеком" шукає технічну можливість блокування окремих Telegram-каналів

Е-послуги можуть подорожчати більш ніж на 20% у разі ухвалення законопроекту про "податок на Google" - юрист

Технічної можливості заблокувати окремі Telegram-канали немає - "Київстар"

Мінцифри не дасть заблокувати GitHub Gist - Федоров

Поліція та прокуратура не підтримують рішення суду Києва, за яким провайдери зобов'язані заблокувати доступ до сайту російського РБК і ще 425 ресурсів - джерело

"Київстар" збільшив покриття мережі 4G у 16 областях

Голова Smart City.UA Юрій Назаров: Можна значно покращити життя містян, впроваджуючи smart city проєкти

Зниження ставки на фіксований зв'язок збільшує фінансовий тиск на фіксовану телефонію - "Укртелеком"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА