17:19 15.01.2021

Нацрада з телерадіомовлення заперечує вибірковість своїх дій - заступник голови

2 хв читати
Нацрада з телерадіомовлення заперечує вибірковість своїх дій - заступник голови

Заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль заперечує вибірковість дій регулятора щодо різних телеканалів.

"Національна рада діє виключно в рамках законодавства. Регулятор здійснює власний моніторинг теле- та радіопростору України і реагує на порушення закону незалежно від того, хто є порушником... Не треба казати, що наша увага вибіркова", - написав Коваль на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.

За його словами, в 2020 році телеканал "112 Україна" отримав шість попереджень, мовник із логотипом "Зік" - п'ять, мовник із логотипом "НАШ" - два попередження і штраф, після чого було звернення до суду про анулювання ліцензії, потім мовник отримав ще одну ліцензію і знову отримав попередження.

"Це не вичерпний перелік санкцій, накладених Нацрадою, але він достатньо показовий", - наголосив заступник голови Нацради.

При цьому, за словами Коваля, у випадку з програмою "Поярков Ньюз" на каналі "Прямий" "навіть керівник каналу визнав, що висловлювання ведучого були нижче пояса". "Тому застосування нами ч. 2 ст. 62 і накладення попередження я вважаю цілком доречним. Канал вправі звернутися до суду, хоча було б набагато ефективніше попередити появу таких висловлювань, адже керівництво прекрасно знало, на що здатний ведучий програми", - наголосив заступник голови Нацради.

Він додав, що на тому самому засіданні Нацрада призначила аналогічну санкцію у вигляді попередження телеканалу "Зік" за знецінену лексику в ефірі.

"Майже кожне, а тим більш резонансне рішення Нацради викликає як позитивну, так і негативну реакцію у суспільстві", - зазначив Коваль.

Раніше, на засіданні в четвер, Нацрада винесла попередження каналу "Прямий" у зв'язку з висловлюваннями ведучого програми "Поярков News". Канал звинуватив Нацраду в ухваленні рішень з політичних мотивів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Парламентарі направили законопроєкт про Дія City на доопрацювання

Кабмін пропонує Раді вивести Україну з Угоди щодо співробітництва у сфері мобільного зв'язку в рамках СНД

До ДБР не надходили звернення щодо перешкоджання журналістській діяльності телеканалу "Перший незалежний"

Хакери з Китаю використовували вразливості в Exchange Server для отримання даних американських компаній і відомств

Телеканал "Дом" дивляться на окупованих територіях

"Дані - це новий кисень": STEM is FEM навчив українських дівчат орієнтуватися у світі ІТ-спеціальностей

До Верховного Суду надійшов позов від телеканалу "112 Україна", стосовно якого впроваджено санкції

Медіахолдинг "Новини" телеканалів Медведчука купив львівський телеканал NTA, колектив телеканалу проти

"Укртелеком" шукає технічну можливість блокування окремих Telegram-каналів

Нацрада з телерадіомовлення призначила дві перевірки ТК "НАШ" за розпалювання ворожнечі й поширення російської пропаганди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА