18:47 08.04.2021

Виключно українською здійснюють мовлення 12 телеканалів, в ефірі "Інтера", "К1" та "України" частка україномовного контенту менша за 80% - регулятор

2 хв читати
Виключно українською здійснюють мовлення 12 телеканалів, в ефірі "Інтера", "К1" та "України" частка україномовного контенту менша за 80% - регулятор

Частка української мови в ефірі телеканалів "Інтер", "К1" і "Україна" в січні-лютому 2021 року становила менше ніж 80%, такі дані оприлюднила Нацрада із телебачення і радіомовлення.

Нацрада проаналізувала мовлення 28 загальнонаціональних телеканалів. Моніторинг телемовників триває тиждень, було вивчено 105 годин ефіру кожного каналу.

Моніторинг регуляторного органу засвідчив, що ліцензіати дотримуються вимог щодо трансляції реклами державною мовою. Також тільки державною мовою звучать передачі новин на загальнонаціональних телеканалах.

Що стосується мови ефірів, то всі телеканали перевищили обов'язковий законодавчий поріг 75%.

Мовлення 100% українською мовою здійснюють 12 телеканалів: "UA:Перший", "5 канал", "К2", "Еспресо", "Індиго TV", "М1", "Рада", "Zoom", "UA:Культура", "Піксель TV", XSport і "ПлюсПлюс". Також високі показники, що перевищують 90%, - у телеканалів "Прямий", "Z ZIK", "Мега", "Україна 24", "2+2", "Новий", "НЛО" і "ТЕТ". Найнижчий показник у телеканалу "Україна" - 75%.

Регулятор також перевірив мовні квоти на радіо. Порівняно з попередніми звітними періодами в березні показники обсягів української мови в радіоефірі зросли і значно перевищують норми.

На думку Національної ради, такі результати можуть свідчити, що державна мова зміцнює свої позиції в радіоефірі.

Пісні лише українською мовою в березні звучали в ефірі "Країна ФМ", "Українське радіо" і "Радіо "Культура".

Шість радіостанцій у березні збільшили обсяг пісень українською мовою в межах 1-3%, серед них - "Радіо Промінь", "Радіо НВ", "Перець ФМ", "Люкс ФМ", "Наше радіо" і Kiss FM.

В ефірі "Шансон" обсяг україномовних пісень знизився на 2% до 39%. Отже, цей мовник опинився найближче за всіх до граничної межі встановленої законом квоти в 35%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київстар" розширив статус сертифікованого партнера Microsoft

"Київстар" розширив статус сертифікованого партнера Microsoft

У роботі Facebook і Instagram фіксуються збої

"Укрпошта" відкрила електронну передплату газет і журналів на II половину 2021 р.

Мінцифри з МОН та "Освіторією" мають намір оцифрувати програму для середньої та старшої школи

"Vodafone Україна" запускає сервіс захисту автомобіля від викрадення Vodafone Guardian

Нацрада з телерадіомовлення готова стати переговорним майданчиком для врегулювання конфлікту провайдера Lanet і медіагруп

Змова найбільших медіагруп у частині підвищення роялті призведе до суттєвого подорожчання ТБ-послуг - ІнАУ

НКРЗІ спростила процедуру перенесення номера абонента з грудня, реалізувала принцип "єдиного вікна" для отримання послуги

Zoom обмежив використання сервісу для російських компаній з державною участю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА