Інтерфакс-Україна
12:52 12.01.2023

37% іноземних журналістів в Україні назвали значною проблему з акредитацією

2 хв читати
37% іноземних журналістів в Україні назвали значною проблему з акредитацією

Понад третина опитаних іноземних журналістів в Україні вважає складність акредитації для міжнародних ЗМІ значною проблемою, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Відповідно до аналітичного звіту за результатами опитування, складність акредитації для міжнародних журналістів як "значну" та "швидше значну" проблему розглядають 37% учасників, тоді як 60% вважають це радше "незначною" та "зовсім незначною" проблемою.

Зазначається, що частина опитаних мала значні затримки з отриманням акредитації, а деякі не змогли отримати її взагалі. "При цьому як мінімум в одному випадку двоє співробітників однієї компанії подавалися одночасно і отримали акредитацію з різницею в кілька місяців. Також журналісти скаржаться, що вони часом мають чекати на отримання акредитації місяцями. При цьому, оскільки репортери часто змінюються, затримки в отриманні акредитації не дозволяють їм працювати за межами Києва та ближче до лінії зіткнення", - йдеться у звіті.

Згідно з дослідженням, більше проблем із отриманням акредитації мали журналісти-фрилансери, оскільки, на їхню думку, нинішня офіційна форма погано пристосована для їхніх випадків. Крім того, є ще велика кількість місцевих акредитацій, але ніде немає навіть їхнього переліку та контактів відповідальних осіб.

"Іноді тільки приїхавши на місце або взагалі на блокпості дорогою можна дізнатися, що там потрібна місцева акредитація. Цей процес дуже непрозорий і може значно затримувати журналістів", - йдеться у звіті.

Також опитані зазначали, що непрозорими чи нечітко прописаними є правила позбавлення акредитації та повернення чи апеляцій у такому разі.

Опитування проводилося у вересні-грудні 2022 року методом персональних інтерв'ю серед журналістів іноземних ЗМІ, які хоча б один раз відвідували Україну після 24 лютого 2022 року, та опублікували хоча б один матеріал про війну в Україні. Було опитано 55 респондентів (репортерів та кореспондентів іноземних ЗМІ), які репрезентують 28 країн, а також 5 українських фиксерів, які мали досвід роботи з іноземними журналістами в Україні. Зазначається, що найбільше було респондентів-представників країн "Великої сімки" та сусідніх з Україною країн.

У КМІС наголосили, що дослідження не є репрезентативним для всіх представників іноземних медіа, які працюють в Україні, та висловлює думку лише тих, хто взяв у ньому участь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони України запускає програму стимуляції військових стартапів зі ШІ

Google інвестує $25 млрд у ЦОД і АІ-інфраструктуру США

AMD відновить постачання чіпів MI308 до Китаю

Данія надає супутникові послуги для оборони України через Оборонне агентство ЄС – уряд

Норвегія приєдналася до Талліннського механізму та планує інвестувати понад 100 млн грн на кіберстійкість України - Федоров

Фінляндія інвестує EUR30 млн у телеком-мережі України - Мінцифри

У "Резерв+" стало можливо сплатити штраф за невчасне уточнення персональних даних онлайн – Міноборони

Україна та Італія уклали документ, який передбачає виділення додатково 1 млн євро на зміцнення кібербезпеки – МЗС

"Нова пошта " в Молдові за перше півріччя 2025 року доставила 4,6 млн посилок , обсяг податків до Молдови склав 55,7 млн грн

"Укрпошта" відкрила модульне відділення у Римі, яке працюватиме під час URC2025 - Смілянський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА