12:52 12.01.2023

37% іноземних журналістів в Україні назвали значною проблему з акредитацією

2 хв читати
37% іноземних журналістів в Україні назвали значною проблему з акредитацією

Понад третина опитаних іноземних журналістів в Україні вважає складність акредитації для міжнародних ЗМІ значною проблемою, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Відповідно до аналітичного звіту за результатами опитування, складність акредитації для міжнародних журналістів як "значну" та "швидше значну" проблему розглядають 37% учасників, тоді як 60% вважають це радше "незначною" та "зовсім незначною" проблемою.

Зазначається, що частина опитаних мала значні затримки з отриманням акредитації, а деякі не змогли отримати її взагалі. "При цьому як мінімум в одному випадку двоє співробітників однієї компанії подавалися одночасно і отримали акредитацію з різницею в кілька місяців. Також журналісти скаржаться, що вони часом мають чекати на отримання акредитації місяцями. При цьому, оскільки репортери часто змінюються, затримки в отриманні акредитації не дозволяють їм працювати за межами Києва та ближче до лінії зіткнення", - йдеться у звіті.

Згідно з дослідженням, більше проблем із отриманням акредитації мали журналісти-фрилансери, оскільки, на їхню думку, нинішня офіційна форма погано пристосована для їхніх випадків. Крім того, є ще велика кількість місцевих акредитацій, але ніде немає навіть їхнього переліку та контактів відповідальних осіб.

"Іноді тільки приїхавши на місце або взагалі на блокпості дорогою можна дізнатися, що там потрібна місцева акредитація. Цей процес дуже непрозорий і може значно затримувати журналістів", - йдеться у звіті.

Також опитані зазначали, що непрозорими чи нечітко прописаними є правила позбавлення акредитації та повернення чи апеляцій у такому разі.

Опитування проводилося у вересні-грудні 2022 року методом персональних інтерв'ю серед журналістів іноземних ЗМІ, які хоча б один раз відвідували Україну після 24 лютого 2022 року, та опублікували хоча б один матеріал про війну в Україні. Було опитано 55 респондентів (репортерів та кореспондентів іноземних ЗМІ), які репрезентують 28 країн, а також 5 українських фиксерів, які мали досвід роботи з іноземними журналістами в Україні. Зазначається, що найбільше було респондентів-представників країн "Великої сімки" та сусідніх з Україною країн.

У КМІС наголосили, що дослідження не є репрезентативним для всіх представників іноземних медіа, які працюють в Україні, та висловлює думку лише тих, хто взяв у ньому участь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА