15:39 10.05.2017

Підсумки круглого столу "Спрощена система оподаткування – зберегти не можна ліквідувати?"

У Києві відбулося публічне обговорення на тему «Спрощена система оподаткування – зберегти не можна ліквідувати?» за участі представників Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку, представників бізнес асоціацій та об’єднань, НГО та незалежних експертів.

Експерти Інституту соціально-економічної трансформації та Реанімаційного пакету реформ Володимир Дубровський, В’ячеслав Черкашин та Олег Гетьман презентували результати авторського дослідження, в якому вивчено проблематику, міжнародний досвід, проведено аналіз альтернатив та надано рекомендації щодо зменшення рівня неформальної економіки та можливостей для ухилення від сплати податків при імпорті та продажах товарів. А головне - підготовлено візію перспектив щодо подальшого розвитку та трансформації спрощеної системи оподаткування (ССО)

Експерти дійшли висновків, що більшість проблем податкової системи України міститься не у ССО, а у загальній системі оподаткування. Тому вкрай необхідно провести комплексну модернізацію саме загальної системи. Зменшення так званої «пільговості» спрощеної системи по відношенню до загальної має відбуватися не через погіршення умов та звуження сфери використання ССО, а шляхом лібералізації та спрощення саме загальної системи, що, у свою чергу, може суттєво знизити рівень зловживань окремими можливостями ССО.

Ключовими змінами для подальшого економічного росту та легалізації оборотів лишається запровадження повномасштабної податкової реформи, без якої справжня боротьба з тінізацією економіки неможлива і багато в чому контпродуктивна.

Радник Міністра фінансів України, керівник офісу реформ Яна Бугрімова зазначила, що міністерство послідовно виступає за збереження спрощеної системи оподаткування. Але при цьому життєво необхідним є проведення нового курсу щодо ССО: спростити та зберігти її для чесних підприємців, але зробити неможливими зловживання нею великим бізнесом.

Денис Гутенко, директор Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку та торгівлі України наголосив, що МЕРТ вважає ССО дуже важливою для розвитку підприємництва в Україні: «Потрібно зберігти її для чесного бізнесу».

Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine, головний експерт групи «Податкова реформа РПР», зазаначив, що необхідно зосередитись на великих схемах ухиляння від сплати податків, таких як вивід капіталів у офшори (близько 10% від ВВП), схеми по ухилянню від сплати ПДВ, зокрема, «скрутки», порушення митних правил тощо. Через ці схеми держава втрачає кілька сотень мільярдів гривень щорічно, на відміну від схем за допомогою спрощеної системи оподаткування, де можливості для зловживань на порядок менші.

Олександр Громико - співзасновник Коаліції «За детінізацію економіки», що об’єднала 25 бізнес-асоціацій, зазначив: бізнес об'єднався у Коаліцію для того, щоб збільшити інвестиційну привабливість країни, спияти проведенню радикальних інституційних реформ. Серед таких він назвав реформу Державної фіскальної служби та митниці із підняттям заробітних плат співробітникам у 10 разів, створення Служби фінансових розслідувань, спрощення адміністрування податків та зменшення дискреції при їх адмініструванні, збереження спрощеної системи оподаткування та запобігання зловживанням ССО крупними гравцями ринку.

Представники малого та середнього бізнесу, зокрема, Олександр Чумак (Президент Асоціації приватних роботодавців) та Надія Бедричук (виконавчий директор Української асоціації прямого продажу) підтримали збереження спрощеної системи оподаткування і висновки експертів щодо шкідливості тотального запровадження РРО, в той же час погодилися з пропозиціями експертів щодо необхідності ліквідації великих схем ухиляння від сплати податків збоку великого бізнесу.

Протягом дискусії обговорювалися питання радикальної реформи ДФС та митниці, набору співробітників на відкритих конкурсах та надання їм гідних заробітних плат; ліквідації податку на прибуток та впровадження моделі податку на виведений капітал, зосередивши контроль на зовнішніх операціях та мінімізувавши контроль внутрішніх операцій; зменшення неефективних видатків бюджету та зниження навантаження на фонд заробітної плати, в першу чергу, за рахунок зниження ставки ЄСВ, остаточної ліквідації податкової міліції та створення аналітичної служби фінансовіх розслідувань; лібералізації та демонополізації ринку РРО – забезпечення можливості користуватись смартфонами та планшетами у якості РРО; стимулювання покупця отримувати фіскальний чек – механізми кешбеків та фіскальні лотереї; точкове розширення сфери застосування РРО на ризикові категорії платників (лакшері сегмент, ліки, великі торгівельні площі); запровадження електронних сервісів та патентів для найменших підприємців; необхідність відміни Указу Президена № 436/95 та інші питання.

Учасники обговорення підтримали переважну більшість висновків дослідження, домовились про необхідність подальшої спільної співпраці та діалогу на основі робочої групи, створення якої ініціює Міністерство фінансів України найближчим часом.

За матералами: http://iset-ua.org

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА