Інтерфакс-Україна
19:59 11.11.2019

SpaceX відмовилася від "вилову" обтічника ракети SpaceX через негоду в Атлантиці

2 хв читати
SpaceX відмовилася від "вилову" обтічника ракети SpaceX через негоду в Атлантиці

Рятувальні судна не стали ловити в спеціальні надводні мережі частини багаторазового обтічника ракети-носія Falcon 9, яка стартувала в понеділок на орбіту з 60 інтернет-супутниками, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Причиною тому - сильне хвилювання поблизу Атлантики, де на парашутах повинні були спуститися дві частини обтічника після запуску ракети. За даними компанії, існувала "заклопотаність з приводу надійності конструкції для лову в умовах сильних хвилювань на морі".

Проте спеціальні рятувальні судна Ms. Tree і М s. Chief компанії SpaceX спрямовані до місця приводнення частин обтічника для спроби їх підйому на борт.

Як повідомлялося, в понеділок важка ракета-носій Falcon 9 успішно стартувала на орбіту з 60 міні-супутниками, призначеними для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Запуск двоступеневої ракети Falcon 9 компанії SpaceX був здійснений о 09:56 за Східним часом США із 40-го стартового комплексу на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида. Відео старту SpaxeX опублікувала в Twitter.

Перший багаторазовий ступінь ракети носія Falcon 9, який вперше використовувався в четвертий раз, через вісім з половиною хвилин після старту в автоматичному режимі здійснив м'яку посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані біля узбережжя штату Південна Кароліна.

Компанія SpaceX уперше повторно використала носовий обтічник корисного навантаження, яким під час запуску в квітні була оснащена ракета Falcon Heavy.

Після відокремлення від ракети частини обтічника повинні були на парашутах спуститися в зазначений район Атлантики.

Це вже друге виведення на орбіту групи інтернет-супутників в межах проекту Starlink компанії SpaceX за допомогою ракети-носія Falcon 9. Перші 60 супутників були запущені на орбіту в кінці травня.

Компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. Передбачається, що всі вони будуть виведені на орбіту після 2020 року. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Раніше власник компанії SpaceX Ілон Маск повідомляв, що для забезпечення мінімального покриття потрібно, щонайменше, шість запусків ракет з 60 супутниками, тобто 360 апаратів, а для середнього - 12 запусків, які дозволять створити угруповання з 720 апаратів.

SpaceX є однією з цілої низки компаній, які прагнуть розмістити на орбіті великі орбітальні угруповання супутників для забезпечення глобального інтернет-покриття. Серед них - OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon. Як повідомлялося, компанія OneWeb в лютому поточного року також вивела на орбіту перші шість супутників своєї власної системи.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пресконференція на тему "Питання доцільності та законності ініціатив уряду та МОН стосовно аспірантів"

Пресконференція на тему "Відповідальність Росії за війну проти України: юридичні механізми"

Дискусія тему "Advance Truth Strategy (ATS) як елемент інформаційної оборони: протидія російському впливу та формування позитивного іміджу України в Європі та США"

Про дискусію на тему "Динаміка суспільно-політичних настроїв українців під час війни"

Про презентацію дослідження та круглий стіл у пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "Ватна Україна. Наративи, обличчя, перспективи"

Пресконференція щодо програми фінансування для благодійних та громадських організацій в Україні за підтримки МЗС Німеччини

Місія ПОВЕРНЕННЯ: ментальна підтримка військових, ветеранів і їхніх родин

Пресконференція на тему "Три стовпи майбутнього економічного відродження України: точка зору партії "Сила нації"

Пресконференція на тему "Що думають українці про ініціативи у сфері боротьби з курінням - результати опитування"

Спецоперація "Павутина": унікальні кадри підготовки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА