Інтерфакс-Україна
08:28 07.08.2020

Ракета-носій SpaceX стартувала на орбіту з новою партією з 57 інтернет-супутників Starlink

2 хв читати

Важка ракета-носій Falcon 9 у п'ятницю стартувала на орбіту з черговою партією з 57 міні-супутників для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Запуск був здійснений зі стартового комплексу LC-39A на космодромі на мисі Канаверал (штат Флорида) в 1:12 за часом Східного узбережжя США (о 8.12 за Києвом).

Окрім супутників Starlink, ракета Falcon 9 повинна вивести на орбіту два малих космічних апарати дистанційного зондування Землі Global-5 і Global-6 американської компанії BlackSky. Вони призначені для здійснення мультиспектральної зйомки Землі в оптичному діапазоні з роздільною здатністю близько одного метра.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовується для запусків вже вп'яте, повинен здійснити керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You, яка розташована в Атлантиці в 634 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Tree і Ms. Chief в Атлантиці спробують "зловити" в надводні мережі обидві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення будуть спускатися на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

Запуск став десятим з виведення на орбіту групи інтернет-супутників Starlink, починаючи з травня минулого року.

Попередня партія з 58 супутників Starlink була запущена 13 червня. Нинішнє орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 538 космічних апаратів. Сьогодні компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проекту, оцінюється в $ 10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Про засідання дискусійного клубу "Столичний регіон" у пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "Що таке перемога України у війні: які очікування у жителів столичного регіону"

Від новин до небес: Максим Грабовський — ведучий, редактор, а тепер 'Артист' і пілот БпЛА

Дискусія на тему "Світова економічна війна і війна в Україні. Взаємний вплив"

Післявоєнна трансформація економіки України. Пропозиції всеукраїнської партії "Сила нації" щодо економічної політики України

Пресконференція на тему "Необхідність реформування мисливської галузі"

Пресконференція за результатами всеукраїнського моніторингу громадської думки "Стан суспільної свідомості на четвертому році повномасштабного російського вторгнення"

До відома: про дискусію в пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "Перспектива укладення миру. Чи є вона?

До відома: про пресконференцію в пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "10 років НАБУ: боротьба з корупцією чи імітація?"

Екологи звинувачують Міндовкілля в маніпуляції фактами про захист Мархалівського лісу

Про фінансово-економічний стан водопровідно-каналізаційної галузі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА