Валерій Маковецький

Валерій Маковецький

член Ради засновників Групи компаній Фокстрот

Валерій Семенович Маковецький — знаний український підприємець та меценат.

Валерій Маковецький  –   співзасновник Групи компаній Фокстрот та голова наглядової ради мережі магазинів побутової техніки та електроніки «Фокстрот». Генератор ключових комерційних ідей в компанії, автор низки бізнес-проектів та соціальних ініціатив. 

У 2018 році Валерій Маковецький займав 55 позицію у списку “100 найбагатших людей України” за версією журналу Фокус.

У 2019 році Валерій Маковецький займає 71 позицію у списку “100 найбагатших людей України” за версією журналу Фокус


Валерій Маковецький – стисла  біографія

Валерій Семенович Маковецький народився 15 лютого 1961 року в в місті Талдикорган (Казахстан).

У 1978 році закінчив загальноосвітню школу № 9 у м. Комунарськ  (сучасний Алчевськ) на Луганщині. 

У 1981 рік — розпочав трудову діяльність на Комунарському металургійному заводі. Процес навчання у вищому навчальному закладі Валерій Маковецький суміщав з роботою на Комунарському металургійному заводі.

З 1983 рік — працював токарем на Мелітопольському верстатобудівному заводі ім. 23 жовтня (сучасний Мелітопольський моторний завод). 

У 1984 закінчив на «відмінно» Комунарський гірничо-металургійний інститут, факультет “Технологія машинобудування”. 

У 1985 рік — Валерій Маковецький переїхав до Києва. Працював майстром механічного цеху виробничої дільниці на Київському виробничому об'єднанні імені Артема (сучасна холдингова компанія Артем). Завод Артема – виробник військового обладнання з часів Першої світової війни. У 80-рр минулого століття на підприємстві виготовляли керовані ракети класу "повітря-повітря", протитанкові ракети, комплекси для обслуговування керованих засобів ураження в повітрі, прилади та обладнання для літальних апаратів.

Одружений. Виховав чотирьох дітей — трьох синів і доньку.

Валерій Маковецкий і підприємництво

У 1994 році Валерій Маковецький з партнером Геннадієм Виходцевим починають займатися оптовим продажем побутової техніки та електроніки  –  ними засновано бізнес з продажу побутової техніки та електроніки гуртом в Україні. 

Згодом оптова торгівля була підсилена роздрібною. З 1996 вони спільно розвивають роздрібну мережу, зокрема й під назвою «Фокстрот». Початок розвитку мережі, яка сьогодні відома споживачам як «Фокстрот. Техніка для дому», був даний в Харкові. Перший магазин «Фокстрот» в столиці України – Києві – з'явився  у 1997 році.  Коли відкривали перший магазин майбутньої торгової мережі Фокстрот, професійним неймінгом в Україні ніхто не займався. Тому співзасновники  –  Валерій Маковецький та Геннадій Виходцев  –   самостійно обрали яскраве, динамічне слово з назвою європейського танцю фокстрот як символу європейськості бізнесу та успіху продавця та споживача у спільній взаємодії. 

У 2004 році Валерій Маковецький входить до Ради засновників Групи компаній Фокстрот. Компанія надає консалтингові послуги та займається розвитком низки брендів: 

  • «Фокстрот.Техніка для дому»  –  ритейл побутової та електронної техніки; 
  • управління нерухомістю на платформі ТРЦ DEPO't Center в обласних центрах України: Чернівцях, Миколаєві, Черкасах, Кропивницькому, Одесі та в районному центрі Лубни;
  • Fantasy Town  –  комерційно-соціальні простори, призначені для сімейного відпочинку,  приурочені до  Depo't center.  

У 2007 році Валерій Маковецький підтримав концепцію створення власних торгових марок. У портфель власних торгових марок Фокстроту входять наступні Private Label: Bravis, DELFA, LeChef. 

У 2011 році мережа «Фокстрот» стає учасником Euronics – найбільшої закупівельної групи електроніки та побутової техніки в Європі. 

У 2010-13 роках торговельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому» увійшла до числа 500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи (рейтингу аудиторської компанії Deloitte & Touche).

Наступні роки компанія переміщує продажі в інтернет та розвивається, як омніканальна. Омніканальна компанія на рівних засадах розвиває власні офлайнові на онлайнові канали продажів. 

У 2020 році збільшилася доля e-commerce у "Фокстрот. Техніка для дому". Для цього спеціалісти бренду та Департамент інформаційних технологій провели модернізацію і SEO-оптимізацію офіційного інтернет-магазину. Сайт отримав зручний інтерфейс; фахівці спростили канал комунікації покупця з продавцем.

Наприкінці 2020 року Група компаній "Фокстрот", яка розвиває бренд "Фокстрот", та "Microsoft Україна" розпочали переговори про потенційне співробітництво у галузі модернізації інформаційних систем. Результатом переговорів став Меморандум про взаєморозуміння, який підписав Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев та Ян Петер Де Йонг, директор «Microsoft Україна». Основними напрямками потенційного партнерства запланована допомога у цифровій трансформації, впровадження ритейл-інновацій та сучасних технологій на базі платформ Microsoft. 

Валерій Маковецький та його громадська діяльність

З 2003 року за сприяння Валерія Маковецького у Києві проходить Міжнародний фестиваль зі спортивних танців Парад надій. З цього ж року (2003) у рамках турніру проходить змагання за єдиний у світі Кубок Фокстрот. Його отримують найкращі виконавці однойменного бального танцю. Партнерство з Парадом Надій продовжується вже 17 років. 

З 2004 Валерій Маковецький стає членом оргкомітету Всеукраїнського проекту «Похід Пам'яті», спрямованого на збереження історичної пам'яті та допомагає ветеранам праці і війни.

З 2006 — член оргкомітету Всеукраїнського соціального проекту «Велике серце маленького життя», що підтримує обдарованих дітей-сиріт зі всієї України. Фіналісти конкурсу в рамках проєкту отримали адаптивний супровід психолога, а переможці  –  депозит та шефство компанії. 

У 2009 матеріально підтримав створення повнометражного художнього фільму Маленьке життя (режисер Олександр Жовна). Фільм розповідає про маленького хлопчика, який ціною власного життя повернув здоров'я незнайомій дівчині. На добру справу організаторів проекту благословив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української Православної Церкви Володимир. «Маленьке життя» на кінофестивалі «Молодість-2008» був єдиним вітчизняним повнометражним фільмом у своїй номінації. Фільм посів 2 місце на Міжнародному кінофестивалі «Покров». У 2009 році фільм був представлений на Днях українського кіно в Кельні. 

2008 року входить до оргкомітету Всеукраїнського соціального проекту «Школа безпеки», спрямованого на пропаганду правил безпечної поведінки та здорового способу життя серед дітей та шкільної молоді.

У 2013 став співорганізатором соціального проекту «Еко-клас», що покликаний підвищити ЕКО-культуру українців (школярів та їх батьків) та сприяти зменшенню впливу людини на природу.

В 2018 став партнером Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» соціальної ініціативи ENGAGE (за фінансування USAID) CASE Україна. Мета проєкту   –  освітня. Партнери, яки брали участь у прєкті, сприяли росту рівня освіченності та відповідальності громадян у питаннях оподаткування та наповнення бюджету країни. У торговій мережі Фокстрот покупці отримували фіскальний чек у спеціальному конверті. На конверт було нанесено інформацію про проєкт та посилання на сайт з калькулятором розподілу податків державою. Одночасно з цим в торговельних залах мережі демонстрували відео, в якому доводилася важливість обізнаності та прозорості щодо сплати податків. Валерій Маковецький особисто брав участь у презентації проєкту та його результатів. 

У 2020 році у ГКФ,  співзасновником якої є Валерій Маковецький, працює справжній пул авторів: письменниця Тетяна Цой (корпоративний секретар ГК Фокстрот), дитячий казкар, продюсер  Володимир Нікітенко (комерційний директор ТМ Depot) та Олексій Геращенко. Пан Олексій Геращенко, крім того, що займає посаду фінансового радника співзасновників ГК ФОКСТРОТ, викладає у Києво-Могилянській бізнес-школі та є автором 4 книг з економіки, одна з яких  –  економічна казка для дітей «Котономіка, або Як коти економіку будували».

Валерій Маковецький  –  відзнаки 

2008 рік – Фокстрот, головою наглядової ради якого є Валерій Маковецький, визнано "Лідером галузі" за версією Національного бізнес-рейтингу. Це – одна з найстаріших в Україні програм оцінювання ефективності бізнесу. Програма популяризує чесний і прозорий бізнес. Для формування списків в ТОП-номінаціях використовуються науково обгрунтовані методи. В якості аналітичного матеріалу використовуються фінансові звіти і статистика, яку опублікувала Державна служба статистики України. 

У 2008 році Валерія Маковецького було нагороджено орденом Української православної церкви рівноапостольного князя Володимира III ступеня за заслуги перед церквою за допомогу дітям, позбавлених батьківського тепла та турботи.

У 2009 році Валерій Маковецький отримав подяку Прем'єр-міністра України «за багаторічну добросовісну працю, значний внесок у реформування внутрішньої торгівлі, розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури в Україні».

У 2012 і 2018 році бізнесмен був факелоносцем в Естафеті олімпійського вогню. У 2012 році 8 українців взяли участь в "доставці" факела до відкриття Олімпіади в Лондоні. У 2018 році бізнесмен взяв участь в доправці олімпійського вогню на Олімпійський стадіон в Пхенчхані у Південній Кореї. Принцип відбору факелоносців простий  –  Олімпійський комітет відбирає для цієї почесної місії тих, хто вже досяг значущих результатів у житті, тому може служити прикладом для інших людей.

2019 рік – за сприяння просвітницькому проекту Ціна держави Валерій Маковецький отримав Подяку громадської організації CASE Україна – однієї з найстаріших і найвпливовіших громадських організацій, що проводять дослідження державної політики. 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА