12:54 24.01.2018

Високий суд Лондона 23 квітня розгляне апеляцію "СКМ" на рішення LCIA у спорі з Raga на $820 млн про купівлю "Укртелекому"

Високий суд Лондона 23 квітня розгляне апеляцію "СКМ" на рішення LCIA у спорі з Raga на $820 млн про купівлю "Укртелекому"

Засідання Високого суду Лондона за апеляційним позовом компанії "СКМ" на рішення Лондонського міжнародного третейського суду (LCIA) у спорі з Raga Establishment на $820 млн про купівлю "Укртелекому" відбудеться 23 квітня 2018 року.

"Ми вважаємо, що наразі для нас єдине правильне рішення - відійти убік, повернути собі передоплату і відновити первинний договір між державою та Raga, щоб вони могли вирішити претензії одна з одною", - сказав директор із міжнародних зв'язків і відносин з інвесторами "СКМ" Джок Мендоза-Вілсон в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, результат спору залежить здебільшого від рішення суду в Лондоні.

"Ми знаємо дату слухання - 23 квітня в Лондоні - і, фактично, в Україні нічого не повинно рухатися, доки не буде рішення Лондонського суду. Дуже сподіваюся, що рішення суду в Лондоні буде на нашу користь", - зазначив Д.Мендоза-Вілсон.

Як повідомлялося, кіпрська Raga Establishment (до цього мала назву Epic Telecom Invest Ltd. і виступала від імені австрійського фонду EPIC власником ТОВ "ЕСУ" - покупця "Укртелекому" при його продажу державою в 2011 році) в 2016 році подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суд (LCIA), звинувачуючи SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) у сплаті лише $100 млн з $860 млн за укладеною в 2013 році угодою про перепродаж "Укртелекому". У свою чергу SCM FO заявляла, що Raga не виконала інвестиційних зобов'язань, узятих при приватизації. Зокрема, йдеться про створення телекомунікаційної мережі спецпризначення для українських урядових установ.

Восени 2017 року Raga отримала рішення лондонського суду про виплату їй SCM FO $760 млн основного боргу та $60,4 млн відсотків і судових витрат. Вимогу про замороження активів Р.Ахметова Raga пояснила низкою транзакцій SCM FO у 2014-2016 рр., які, на думку позивача, було здійснено зі збитками. Водночас "СКМ" заявляє, що ці угоди були нормальною комерційною практикою, а збитки були пов'язані з кризовою ситуацією в Україні в ці роки.

Видання Financial Times із посиланням на власника Raga Д.Горбуненка також зазначало, що до цієї справи може бути залучений ще один великий український бізнесмен - Дмитро Фірташ, чия Group DF брала участь у частковому фінансуванні купівлі "Укртелекому" під час його приватизації та якій Raga була винна близько $300 млн. Видання додавало: хоча Д.Горбуненко придбав Raga у 2013 році, переговори про купівлю Р.Ахметовим "Укртелекому" розпочалися ще в 2012 році "за запитом" тодішнього президента України Віктора Януковича. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", екс-голова правління збанкрутілого та націоналізованого Родовід-Банку Д.Горбуненко останнім часом близький до Д.Фірташа, зокрема, він був на засіданні австрійського суду щодо екстрадиції Д.Фірташа до США в 2017 році.

Фонд держмайна України (ФДМ) на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" ТОВ "ЕСУ" за 10 млрд 575,1 млн грн (на той момент - близько $1,3 млрд). Проте в 2017 році ФДМ звинуватив "ЕСУ" в невиконанні інвестзобов'язань, що полягали у вкладенні $450 млн інвестицій та передачі державі спецмережі зв'язку, і до середини грудня добився в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,79% акцій у держвласність. Власник "Укртелекому" заявив про намір подати касацію.

Паралельно до "ЕСУ" позиваються державні Ощадбанк та Укрексімбанк, які в 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення та виплати за ними відсотків. Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, ТОВ "ЕСУ" за дев'ять місяців 2017 року скоротило чистий збиток у 8,2 разу порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток на кінець вересня сягнув 6,89 млрд грн, виручки не було. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінено в 10,8 млрд грн, згідно з угодою купівлі-продажу від 2011 року.

Зобов'язання "ЕСУ" за облігаціями, які мали бути погашені в березні-2017, на кінець вересня минулого року становили 6,42 млрд грн (з них основна сума - 4,4 млрд грн), за поворотною фіндопомогою "Укртелекому" - 0,74 млрд грн, нерезидентів - 3,53 млрд грн. "Укртелеком" за дев'ять місяців 2017 року наростив чистий прибуток майже в 2,6 разу порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,64 млрд грн за скорочення чистого доходу на 2,7% - до 4 млрд 627,71 млрд грн.

Компанія "СКМ" 8 січня, подала апеляцію на рішення окружного суду Нікосії (Кіпр) про замороження активів її власника Р.Ахметова на $820 млн. Слухання у справі призначено на 27 лютого, йдеться в статті Financial Times із посиланням на компанію. 27 грудня 2017 року окружний суд Нікосії наказав заморозити активи українського бізнесмена Ріната Ахметова на $820,5 млн на вимогу Raga Establishment екс-голови правління збанкрутілого Родовід-Банку Дениса Горбуненка, яка звинувачує SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) Р.Ахметова в недоплаті за купівлю "Укртелекому", повідомила Financial Times.

Повний текст інтерв'ю з Д.Мендозою-Вілсоном оприлюднено на головній сторінці сайта агентства "Інтерфакс-Україна".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Укртелеком" вирішив спір із lifecell за договором про взаємне з'єднання мереж

Кабмін планує створити робочу групу щодо повернення "Укртелекому" в держвласність

Реальним кінцевим бенефіціаром EPIC у процесі приватизації "Укртелекому", був Хорошковський

СКМ подала апеляцію на рішення про заморожування активів Ахметова на $ 820 млн

СКМ Ахметова оскаржить постанову Кіпрського суду про заморожування активів на $820 млн

Кіпрський суд вирішив заморозити активи Ахметова на $820 млн у спорі про оплату "Укртелекому" - FT

НКРЗІ рекомендувала "Укртелекому" і lifecell забезпечити надання абонентам усіх видів телекомуслуг до вирішення спору

"ЕСУ" програв апеляцію у справі про повернення ФДМ "Укртелекому" і подасть касацію

До "ДТЕК Енерго" увійшли три машинобудівні підприємства Corum Group

НКРЗІ дозволила "Укртелекому" підвищити тарифи в середньому на 8,3% із 1 січня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА