19:20 08.11.2023

Федоров виступає за стимулююче оподаткування для криптоіндустрії

2 хв читати
Федоров виступає за стимулююче оподаткування для криптоіндустрії

Віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров виступає за встановлення стимулюючих податків для криптоіндустрії, на його думку, це збільшить надходження до бюджету країни і підвищить її інвестиційну привабливість.

"Податки мають бути на рівні 5% для доходів фізосіб і 18% для компаній із додатковою можливістю користуватися перевагами податкового режиму Дія.City", - написав Федоров на своїй сторінці у фейсбуці у середу.

Він додав, що встановлення стимулюючих податків для криптоіндустрії сприятиме детінізації нового сегмента економіки.

Віцепрем'єр послався на дослідження Ukraine Economic Outlook, згідно з яким через відсутність регуляцій у період з 2016 до 2022 рр.. Україна потенційно втратила в криптовалютному секторі $48,8 млрд ВВП і $4 млрд податкових надходжень.

У дослідженні наголошується, що основною проблемою криптосектора є його тінізація. Водночас розв'язати цю проблему пропонується завдяки створенню податкової реформи для криптосектора, включно зі встановленням правильних податкових ставок, що створить передумови для легалізації криптовалют і збільшення податкових надходжень до бюджету.

"Таким чином, детінізація навіть 20-40% сектора призведе до збільшення бюджетних надходжень", - ідеться в дослідженні.

Крім цього, 7 листопада 2023 року народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Сова подав на розгляд до Верховної Ради законопроєкт №10225 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій із віртуальними активами". Цей законопроєкт також містить нову редакцію закону про віртуальні активи.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", йдеться про законопроєкт, який раніше розробляла Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), що декларувала врахування в ньому норм європейської директиви Markets in Crypto assets (МІСА).

Щодо оподаткування пропонується, щоб воно здійснювалося раз на рік, а загальний фінрезультат від операцій з віртуальними активами визначав платник податку.

Також, законопроєкт містить норми про внески за регулювання з боку учасників ринку в розмірі від 25 тис. до 80 тис. неоподатковуваних мінімумів податків громадян (зараз 17 грн).

Член НКЦПФР Юрій Бойко раніше зазначав, що законопроєкт комісії дійшов до рівня узгодження з міністерствами та МВФ. Водночас він висловлював сумнів, що Рада пропустить стимулююче оподаткування для криптоіндустрії.

Ще раніше голова профільного парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності Данило Гетманцев розкритикував НКЦПФР за зволікання з подачею законопроєкту про віртуальні активи до Ради і припустив, що комітет може запропонувати свій варіант законопроєкту.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

McDonald's планує розширення партнерських проєктів із АЗС

McDonald's готує оновлення ресторану поруч із вокзалом у Києві, шукає ділянку поруч із Львівським вокзалом

"Укрнафта" продовжила реалізацію пального жителям Харківщини за спеціальною ціною до кінця травня

Частка угод із купівлі житла на умовах розстрочки досягла 95% - група DIM

ЄБРР планує покрити до 50% ризику за новими сублізинговими договорами "ОТП Лізинг" на EUR80 млн

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА