13:25 08.06.2017

За підписання газових угод-2009 має бути політична відповідальність

За підписання газових угод-2009 має бути політична відповідальність

Президент України Петро Порошенко заявляє, що повинна бути політична відповідальність за підписання газових угод з РФ в 2009 році.

"Я говорю сьогодні про те, що має бути відповідальність. Я говорю не про кримінальну відповідальність - і це не справа президента, адже є відповідні органи. Я говорю про політичну відповідальність: коли ви поставили країну на коліна, і сьогодні це доведено не політиками, не внутрішні експертами, а найвищою міжнародної судовою інстанцією. Доведено, що здано інтереси України", - сказав П.Порошенко під час відвідування Трипільської ТЕС (Київська обл.) в четвер.

Глава держави нагадав про нещодавнє рішення Стокгольмського арбітражу, яке скасувало принцип "бери або плати" в газовій угоді.

"Грабіжницький принцип "бери або плати" означає, що хоч скільки б ви спожили газу, будете платити за 52 млрд кубів, яких ми ніколи в житті не споживали. І тут було поставлено злочинний підпис і взято на себе зобов'язання абсолютно незаконні, неринкові і корупційні ", - сказав П.Порошенко.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" 31 травня отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу у провадженні проти "Газпрому" за контрактом на постачання газу. Стокгольмський трибунал задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд ціни в контракті на постачання газу з "Газпромом" з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги "Газпрому" до НАК "Нафтогаз України" за умовою "бери або плати" і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу.

Зустрічні позови "Нафтогазу" і "Газпрому" за контрактом на газопостачання були подані в арбітраж у червні 2014 року, усні слухання були завершені в жовтні 2016 року, а рішення очікується в другому кварталі 2017 року.

Станом на початок квітня 2017 року взаємні претензії "Газпрому" і "Нафтогазу" за договором купівлі-продажу газу з урахуванням штрафів і відсотків становили близько $45,7 млрд і $17,9 млрд відповідно.

Фінансові претензії "Нафтогазу" за контрактом передбачають відшкодування переплати за газ ($17,9 млрд), претензії "Газпрому" - неоплачені рахунки в частині спірної ціни за листопад 2013 - травень 2014 рр. ($2,9 млрд) і оплата не поставленого газу на вимогу "бери або плати" ($42,8 млрд).

Без урахування штрафів і відсотків претензії "Газпрому" на кінець травня 2017 року становлять $34,5 млрд за непоставлений газ на вимогу "бери або плати" і $2,2 млрд щодо спірної ціни в четвертому кварталі 2013 року і другому кварталі 2014 р., а вимоги "Нафтогазу" - $14,1 млрд за переплату за газ, придбаний з 20 травня 2011 року до жовтня 2015 р.

Угоду з "Газпромом" 2009 року уклала тогочасний прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Ю.Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу щодо "газової справи", а 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових угод з РФ в 2009 році. Крім того, суд позбавив Ю.Тимошенко права обіймати посади в органах державної влади на три роки і зобов'язав відшкодувати державі 1,5 млрд грн.

22 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила рішення про виконання міжнародних зобов'язань із звільнення Ю.Тимошенко з ув'язнення, цього ж дня вона вийшла на свободу. Верховний суд України 14 квітня закрив "газову справу" Ю.Тимошенко за відсутністю складу злочину.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Порошенко доручив розробити план заходів з розвитку Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр"

Порошенко вимагає якнайшвидше розробити новий законопроект про Антикорупційний суд і сподівається підписати його до кінця року

Порошенко заявив про збільшення кількості обстрілів на Донбасі за останні три дні

Порошенко вимагає, щоб жителі сіл відчули поліпшення в медобслуговуванні вже цього року

До резиденції Порошенко стягуються техніка та військові

Порошенко присвоїв звання генерал-майора трьом полковникам СБУ

На потреби ЗСУ буде передбачено майже 84 млрд грн у держбюджеті-2018

Порошенко заявив про формування резерву військової техніки вперше з 2014 року

Військові в зоні АТО отримають у жовтні премії від 1 до 3 тис. грн – Порошенко

Порошенко: У 2017 році ЗСУ отримають понад 2300 одиниць озброєння та військової техніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА