12:23 17.10.2017

ЄСПЛ присудив братам Навальним компенсацію в EUR80 тис. у справі "Ів Роше"

ЄСПЛ присудив братам Навальним компенсацію в EUR80 тис. у справі "Ів Роше"

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав несправедливим судовий розгляд щодо опозиціонера Олексія Навального і його брата Олега, засуджених у справі про розкрадання коштів компанії "Ів Роше", і присудив їм компенсацію в понад EUR80 тис.

"Суд постановив, що Росія повинна виплатити кожному заявнику EUR 10 000 як моральні збитки. Крім того, РФ повинна О.Навальному оплатити судові витрати в сумі EUR45 тис., а також EUR10,971 і 460 тис. руб. компенсації витрат О.Навальному", - йдеться в опублікованому рішенні ЄСПЛ.

Згідно з рішенням ЄСПЛ, стосовно Олексія та Олега Навальних було порушення статей 7 і 6 Європейської конвенції. Зокрема, суд вважає, що рішення російських судів були довільними і явно необґрунтованими. "Це підірвало справедливість кримінального судочинства докорінно", - вважають в ЄСПЛ.

Захист засуджених висловив задоволення ухваленим рішенням. "Для нас найголовніше, що ЄСПЛ визнав порушеною статтю 7 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, що відбувається вкрай рідко. Згідно з цим рішенням, Навальні були притягнуті до кримінальної відповідальності незаконно, оскільки ті дії, за які вони були засуджені, не є кримінальним злочином", - сказала адвокат Ольга Михайлова.

З огляду на це, підкреслила адвокат, "захист проситиме у Верховному Суді РФ не перегляду справи, а саме її припинення".

Замоскворецький суд Москви в грудні 2014 року визнав братів Олексія та Олега Навальних винними в шахрайстві і розкраданні коштів компанії "Ів Роше" і засудив О.Навального до 3,5 років умовно і 5 років випробувального терміну, його брата Олега - до 3,5 років позбавлення волі в колонії загального режиму.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лист Януковича Путіну про використання військ РФ в Україні надав легітимності діям російських військових у Криму

Трансляція прес-конференції на тему "Шляхи врегулювання критичних проблем світу та ситуації в Україні: коли і ким будуть остаточно подолані виклики і загрози?"

Парубій дає свідчення в суді про держзраду Януковича

Глава Держаудиту Гаврилова називає відкриту проти неї справу особистою помстою з боку НАБУ

Автобус і товарний потяги зіткнулися в порту Чорноморська, постраждали шестеро людей

У Запорізькій області обмежено рух фур

Черниш і Волкер обговорили гуманітарну ситуацію і потреби жителів сходу України

Волкер і Порошенко обговорили активізацію міжнародних зусиль із відновлення суверенітету і територіальної цілісності України

На Київщині в житловому будинку стався побутовий вибух газу, є загиблі

СБУ затримала у Львові на хабарі співробітників центру медико-соціальної експертизи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА