13:08 19.05.2018

Матіос ратує за створення Держбюро військової юстиції

2 хв читати
Матіос ратує за створення Держбюро військової юстиції

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос ратує за створення Державного бюро військової юстиції (ДБВЮ).

У статті в тижневику "Дзеркало тижня. Україна" А.Матіос пояснив необхідність створення такого органу.

"Наполегливо переконую суспільство й законотворців у потребі створити (за аналогом НАБУ) Державне бюро військової юстиції (ДБВЮ). У воюючій Україні за військовою прокуратурою має бути закріплене право у повному обсязі здійснювати нагляд за додержанням та застосуванням законів у всіх військових формуваннях. Це право слід закріпити бодай тимчасово, на період здійснення Операції об'єднаних сил та дії Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", – написав головний військовий прокурор.

За його словами, досвід багатьох країн засвідчує, що військові Миротворчого контингенту (МК) не завжди можуть знайти спільну мову з місцевим населенням.

"Такі конфлікти були, є і будуть, оскільки не можна виключати людського фактору несприйняття іноземця, який встановлюватиме (повертатиме) право на безправній території, зокрема на території так званих ОРДЛО", — написав А.Матіос.

Він переконаний, що для уникнення непорозумінь між військовими і цивільними особами в зоні конфлікту потрібен нетрафаретний буфер, який сприятиме розслідуванню злочинів, вчинених військовослужбовцями, представниками населення та учасниками парамілітарних формувань.

А.Матіос зазначив, що проект закону про Державне бюро військової юстиції презентують громадськості та експертам 29-30 травня в Харкові під час міжнародної конференції Reforming Military Justice System in Ukraine: the current state and prospects. Експертну оцінку документу дадуть фахівці військової юстиції з понад 10 країн, які візьмуть участь у заході.

Як зазначив головний військовий прокурор, об'єктивно оцінити протиправні дії військових і демобілізованих не можуть ні цивільні слідчі або прокурори, ні судді.

"Не зможуть, зокрема, через ментальну несумісність цивільних та військових відмінностей суб'єктивної та об'єктивної сторін учинених правопорушень. Більш ніж чотири роки війни довели, що проблема несприйняття військовими та учасниками АТО саме цивільних правоохоронних органів і суду є очевидною", — написав А.Матіос.

Він також вважає, що створення ДБВЮ спонукає не тільки стагнація мирного врегулювання агресії на Донбасі і бойові дії, а й погане сприйняття військовими розслідувань військових злочинів цивільним ДБР, потреба заповнити вакуум правового регулювання, проведення фільтраційних заходів із подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, вчинені збройними формуваннями і окремими представниками окупаційних адміністрацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Країни НАТО не мають наміру розміщувати свої війська в Україні - Столтенберг

Фракція "Слуги народу" ухвалила рішення про необхідність поділу повноважень Мінвідновлення - Безгін

Спортсмени можуть допомогти в залученні більшої кількості країн до Глобального саміту миру - Єрмак

Кабмін передав Міноборони повноваження Генштабу щодо погодження бронювання

У Львівській області чоловік загинув унаслідок вибуху гранати

Зеленський підписав Укази про призначення понад 100 суддів

Зеленський: Кремль відзначив день завершення Другої світової війни своїм нацизмом – масованим ударом по Україні

Зеленський: Зрив будь-яких спроб наступальних дій РФ – це нагальний пріоритет

Зеленський провів телефонну розмову із прем'єр-міністром Саудівської Аравії

Окупанти за добу завдали 59 ракетних і 55 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА