11:10 29.04.2020

"Amnesty International Україна" відзначає зростання випадків порушень прав людини в період пандемії коронавірусу

2 хв читати
"Amnesty International Україна" відзначає зростання випадків порушень прав людини в період пандемії коронавірусу

У зв'язку з пандемією коронавірусу та запровадженими карантинними обмеженнями відзначається зростання порушень прав людини у країнах Східної Європи та Центральної Азії, зокрема в Україні, повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

"У цей складний для всіх країн час уряди намагаються зупинити поширення вірусу, запроваджуючи, зокрема, й різноманітні обмеження. У той час, як деякі обмеження можуть бути виправданими й необхідними, інші порушують наші права людини", - зазначила Оксана Покальчук, директор "Amnesty International Україна".

Зокрема, відзначається зростання таких порушень, як загрози праву на здоров'я, загрози свободі вираження поглядів та доступу до інформації, надмірне використання сили і обмежувальних заходів, а також загрози для постраждалих від домашнього насильства.

Так, правозахисники нагадали, що 18 квітня українські військові перекрили єдиний переїзд через міст до села Старомар’ївки на підконтрольній уряду території, що розташоване в зоні збройного конфлікту на сході України.

"Через це 150 жителів села залишилися без доступу до продовольчих магазинів, медичних послуг та іншої допомоги. Після втручання гуманітарних організацій 24 квітня жителям села було знову дозволено перехід до сусіднього села, де вони могли отримати доступ до базових сервісів", - повідомляють правозахисники.

Відзначено також зростання загроз гендерного зумовленого та домашнього насильства під час пандемії, зокрема у зв'язку зі змінами пріоритетів патрульної поліції України, яка є першою ланкою в ланцюзі реагування на ситуації домашнього насильства.

"Зростає стурбованість з приводу того, що поліція може зменшити пріоритет найбільш термінових викликів, включаючи повідомлення про домашнє насильство, для патрулювання вулиць, щоб переконатися, що населення дотримується карантину. В одному випадку, зафіксованому Amnesty International, поліція Києва відреагувала на термінове повідомлення про домашнє насильство тільки через півтори години. Такі затримки в реагуванні на невідкладні питання можуть призвести до серйозних наслідків для постраждалих від домашнього насильства", - наголошують в організації.

Правозахисники розробили низку рекомендацій для урядів, які спрямовані на поліпшення ситуації з дотриманням прав людини в період пандемії.

"Усі кроки, які здійснює держава для боротьби з поширенням COVID-19, повинні ґрунтуватися на принципах прав людини: враховувати потреби та інтереси вразливих груп, а також потреби медичного персоналу, соціальних працівників та всіх, хто забезпечує функціонування критично важливих сервісів. Усі обмеження мають бути пропорційними, обґрунтованими та обмеженими в часі. Держава має гарантувати вільний доступ до інформації, поважати приватність, не вдаватися до репресій та надмірного застосування сили, а також вести постійний діалог із громадянським суспільством", - наголосила Покальчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зафіксовано влучення в двох районах Харкова, інформації про постраждалих немає

На фронті за добу сталося 114 бойових зіткнень, ворог втратив 160 осіб л/с на харківському напрямку

На місці прильоту "шахеда" в Основ'янському районі Харкова сталася пожежа

Харків під атакою ворожих "шахедів"

НАТО розглядає можливість відправки військових інструкторів в Україну - ЗМІ

НБУ в четвер підвищив офіційний курс гривні на 14 коп.

Військам РФ не вистачає потужності, щоб досягти стратегічного прориву на харківському напрямку - Каволі

"Укренерго" в п'ятницю з 8:00 до 19:00 розраховує обійтися без обмежень е/е

Ворог намагається тиснути на оборону на харківському напрямку, найгарячіша ситуація на покровському напрямку

Завдяки Силам оборони сьогодні вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська, однак загрози все ще є - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА