10:10 30.09.2021

Закон про деолігархізацію повторно направлять до Венеціанської комісії - Разумков

2 хв читати
Закон про деолігархізацію повторно направлять до Венеціанської комісії - Разумков

Закон про деолігархізацію після підписання президентом України Володимиром Зеленським буде повторно відправлений до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія), повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"І щойно буде підписано цей закон, він попрямує до Венеціанської комісії вже у другому читанні. Хоча це буде прецедентом, оскільки до цього всі законопроекти, які прямували до Венеціанської комісії, були в редакції першого читання. Просто про це не хочуть говорити колеги", - сказав він в інтерв'ю "Українській правді".

За словами спікера, направлення документа до Венеціанської комісії повністю підтримує і глава держави: "Добре, що наразі президент підтримує ініціативу щодо опрацювання надалі вищезазначеного закону Венеційською комісією".

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки просить спікера поставити на переголосування ухвалений напередодні закон про олігархів №5599 у зв'язку з виниклою юридичної колізією. Як пояснив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк, народні депутати врахували одночасно три поправки (396, 398, 406), які суперечать одна одній.

Згідно з 398-ю поправкою, рішення про визнання особи, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), приймає голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) після звернення комісії з питань протидії надмірному впливу осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті.

Водночас у 406-й поправці рішення про визнання олігархом ухвалює Рада національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету Міністрів України, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Як випливає з електронного протоколу, поправки 396 та 398 не було окремо винесено на голосування щодо їх підтримки.

Головуючий на пленарному засіданні в четвер заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук, ставлячи на голосування поправку 406, не назвав поправки 396 і 398 серед автоматично відхилених.

Законопроект №5599 у другому читанні розглядали за спеціальною процедурою і вносили лише 13 поправок, схвалених профільним комітетом (з питань нацбезпеки), решта поправок вважалася автоматично відхиленою, і про це щоразу під час голосування повідомляв Стефанчук.

Представники опозиційних фракцій, зокрема "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа - за життя" та "Батьківщина", зареєстрували 12 проектів постанов щодо скасування рішення Верховної Ради про ухвалення законопроекту про деолігархізацію. Згідно з Регламентом, спікер не може підписати ухвалений закон та передати його на підпис президенту до розгляду такого проекту постанови в залі засідань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Ісландії обговорили майбутній Глобальний саміт миру у Швейцарії

Двоє жителів Вовчанська на Харківщині загинули під ворожим вогнем під час спроби евакуюватися - прокуратура

Зеленський знову закликав країни НАТО збивати російські ракети, що летять в Україну

Кулеба: Для РФ Глобальний саміт миру - це зараз друга за важливістю ціль після Харківської області

Кулеба і Бербок обговорили, як прискорити ухвалення рішення третіми країнами про постачання Україні додаткових Patriot

Військовим даватимуть до 15 днів додаткової відпустки за знищену ворожу техніку - рішення Кабміну

Кабмін провів звільнення і призначення заступника міністра в Міненерго - Мельничук

Шмигаль доручив Міносвіти та місцевій владі забезпечити ресурси для роботи генераторів у закладах профтехосвіти

Україна повинна мати можливість уражати військові цілі на території РФ - Кулеба

ФДМУ вперше реалізував через "Прозорро.Продажі" конфісковане майно підсанкційних осіб – квартири Шелкова та Сальдо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА